26. Dönem POMEM Alımı Neden Ertelendi! Alım Ne Zaman?

26. dönem POMEM alım tarihi ertelendi. Peki neden ertelendi? 26. dönem POMEM alımı ne zaman yapılacak?

26. Dönem POMEM Alımı Neden Ertelendi! Alım Ne Zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı ihtiyaçların karşılanabilmesi için her sene Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM aracılığı ile en az 10 bin polis adayı alımı gerçekleştirmektedir. Bu sene 10 bin kişilik polis alımının Eylül ayı içerisinde yapılması beklenmekteydi ancak on binlerce adayın beklediği ilan bir türlü yayımlanmadı. Farklı alımlar yapıldığı için 10 bin polis alımı 26. dönem POMEM'e ertelendi. Peki alım neden ertelendi?

Eylül ayı içerisinde iki ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanlar komiser yardımcısı ve Polis Özel Harekat sınıfları için yapıldığı görülmektedir. 10 bin kişilik polis alımının 25. dönem POMEM kapsamında yapılması beklenmekteydi fakat 25. dönem POMEM kadınlar arasından polis özel hareket PÖH sınıfı için yapıldığı için 10 bin kişilik alım 26. dönem POMEM'e ertelendi. Peki 26. dönem POMEM polis alımı ne zaman yapılacak?

26. DÖNEM POMEM NE ZAMAN YAPILACAK?

10 bin kişilik polis alımının 26. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM alımı ile yapılması beklenmektedir. Ancak alım tarihi hakkında net bir duyuru yapılmadı. Yapılan tahminlere göre komiser ardımcısı ve polis özel harekat alımı ile ilgili işlemlerin sona ermesinden sonra 10 bin kişilik ilanın yayımlanması beklenmektedir. Önümüzdeki haftalar ya da günler içerisinde Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden resmi duyurunun kamuoyuna yapılması ön görülmektedir. 26. dönem POMEM alımı ilanı yayımlanması ile birlikte ilgili ilana yine lisans KPSS'den 60 ve üzeri, önlisans KPSS'den ise 65 ile üzerinde alan adayların müracaat edebileceği biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celaleddin
Celaleddin - 2 yıl Önce

Kimseye güven olmuyor bunu anladım. Verilen sözleri uçtu gitti. Lanet olsun bu düzene.

Vatansever
Vatansever - 2 yıl Önce

Sayın bakanım lütfen POMEM alımı yapın Cok istiyoruz polis olmayı bu ayda alım yapınız lütfen