22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Aranacak Şartlar Açıklandı! Kimler Başvuru Yapabilir

Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis alımı aranacak şartlar açıklandı. Kimler başvuru yapabilir?

22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Aranacak Şartlar Açıklandı! Kimler Başvuru Yapabilir

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev ile faaliyetlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık olduğunu tespit ettiği kadrolar için her sene Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile on binlerce kişilik polis öğrencisi alımlarını kamuoyuna ilanlar ile yayımlamaktadır.

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis alımına ilişkin yeni bir duyuru daha yayımlandı ve başvurular 12 Mart itibari ile başladı. Buna göre başvuru şartları, aranacak şartlara ilişkinde tüm detaylar öğrenilmiş oldu.

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis alım başvuruları başladı. Peki aranacak şartlar nedir? Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, sağlık sorunu olmamak, fiziğinde kusuru olmamak, en az ön lisans mezunu olmak, KPSS'ye girmiş olmak, ön lisans KPSS'sinden en az 70 ile üzeri veya lisans KPSS'sinden en az 60 ile üzeri puan almış olmak, silah taşımaya engeli olmamak, madde kullanıcısı olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartlara adayların sahip olması gerekmektedir. Peki başvurular nasıl yapılacak?

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e 10 bin polis alımı başvuruları 12 Mart tarihinde başladı ve başvurular 23 Mart 2018 (dahil) tarihine kadar devam edecektir. Müracaatlar Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yapılacak olup net bir şekilde bilgi almak isteyen adaylarımızın hemen aşağıdaki www.isinolsa.com ekibimiz tarafından oluşturulan haber aracılığı ile istediği bilgileri öğrenebilir.

BAŞVURU DETAYLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 22:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra Fidan
Esra Fidan - 5 yıl Önce

merhaba yaş konusunda bir belirsizlik var kimi yerde 35,kimi yerde 30 yaş sınır var konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler

madur
madur - 5 yıl Önce

neden lıse mevzunu alınmıyor bayan cok az alınıyor