Açıklamanın Üzerinden 3 Ay Geçti ! 4 Bin ASDEP Alımı Ne Zaman Olacak ?

ASDEP için 3 ay önce Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrası adaylar alımların ne zaman olacağını merak etmektedir. ASDEP alımları ile ilgili detaylar haberde.

Açıklamanın Üzerinden 3 Ay Geçti ! 4 Bin ASDEP Alımı Ne Zaman Olacak ?

Geçtiğimiz aylarda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada "Bu yıl içerisinde alım ilanına çıkarak 1000’i ASDEP, 1000’i işçi, 2321’i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4321 personel istihdamı gerçekleştireceğiz" ifadelerine yer verilmiş ve birçok aday bu alım için beklemeye başlamıştı. Fakat bu açıklama sonrasında aradan 3 aydan fazla bir süre geçmesine rağmen ilgili alım için herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

Atama Kararı Gerçekleşmişti

23 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete kararına göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde atama ve görevden alma kararları yayımlandı. Özellikle bu Cumhurbaşkanlığı kararından sonra gündeme ASDEP alımlarına ilişkin ilanın da yakın zamanda yayınlanabileceği ihtimalleri yer aldı. ASDEP programı kapsamında yardıma muhtaç ailelere yardım ve destek sağlamak için personel alımı gerçekleştirilmekte olup 2019 yılı için bakan tarafından yapılan açıklamaya göre 4 bin personel ihtiyacına karşılık alım yapılacağı ifade edilmişti. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada toplamda bin personel alımı yapılacak olan ASDEP alım ilanının ise 2019 bitmeden yapılması isteniyor.

Alım Yapılacak Kadrolar Hangileriydi ?

ASDEP, muhtaç aile ve bireylere sosyal destek ve hizmet sağlayan ve tüm kamu hizmetlerinden yararlanılması amacı le rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. Bu program kapsamında istihdam edilen adaylar ise Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri alanlarından mezun olan adaylar alınmaktadır. Bu sebeple de muhtemel kadroların bu alanlardan mezun olan adaylara yönelik olacağı tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 21:28

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Shu
Shu - 12 ay Önce

Yeter artık yılın sonuna geldik o kadar insan sınava hazırlandık emek verdik ve aylardır bu ASDEP i bekliyoruz umut verip çekilmek yerine alacaksanız alın almayacaksanız da almıyoruz bundan sonra deyin

Bahar
Bahar - 12 ay Önce

Ekim ayıda bitiyor asdep alımı başlasın artık