1000 ASDEP Alımında Muhtemel Kadrolar ve Başvuru Şartları

1000 adet ASDEP personel alımlarının yaklaşması ile birlikte alım şartları ve kadrolar merak ediliyor.ASDEP alımları ve kadroları ile ilgili detaylar haberimizdedir.

1000 ASDEP Alımında Muhtemel Kadrolar ve Başvuru Şartları

2019 yılı kapsamında yapacağı personel alımlarına ilişkin ilanları merakla beklenen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan 1000 ASDEP personeli alımına ilişkin ilanın kuruma tanınan atama kararı sonrası yapılmasıyayınlanması yine gündemde yer aldı. Bakanın sosyal medya hesabından gerçekleştirmiş olduğu açıklamada toplamda bin personel alımı yapılacak olan ASDEP alım ilanının ise yakın zamanda açıklanmasına muhtemel olarak bakılıyordu.

Muhtemel Kadrolar Neler?

ASDEP, muhtaç aile ve bireylere sosyal destek ve hizmet sağlayan ve tüm kamu hizmetlerinden yararlanılması amacı le rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. Bu program kapsamında istihdam edilen adaylar ise Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri alanlarından mezun olan adaylar alınmaktadır. Bu sebeple de muhtemel kadroların bu alanlardan mezun olan adaylara yönelik olacağı tahminedilmektedir.

Başvuru Şartları

Daha önce yapılan ASDEP alımlarından hareketle adayların sağlaması gereken başvuru şartları arasında ilgili 4 yıllık üniversite bölümlerinden mezun olma, ilgili yıl yapılan KPSS sınavından P3 puan türüne göre en az 60 puan almış olmak ve diğer genel şartların sağlanması istenmiş olup bu sene de benzer şartların yer alması bekleniyor. Her il müdürlüğü için belirlenen ASDEP personel sayısının 4 katı aday müdürlükler tarafından yapılan değerlendirmeye alınacak ve adaylar bu şekilde istihdam edilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seher
Seher - 2 yıl Önce

2019 kps p3 puanida geçerli olsun lütfen 2018 puanıyla başvuru zorunlu olursa başvuru yapamayacağım

.mx wbr..
.mx wbr.. - 2 yıl Önce

Eylülde ilan gelicek

Hlmsl
Hlmsl @.mx wbr.. - 2 yıl Önce

Ne zaman alım olacak acaba

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

4 katı değil 10 katıydı en son alınan kararla

urfa
urfa - 2 yıl Önce

2017 kpss puani hic kullanmadik.asdep aliminda 2017 kpss puani da dahil olsun

Yesim
Yesim - 2 yıl Önce

Sadece çift yılların kpss puanıyla mı alım olacak

2019 kpss
2019 kpss - 2 yıl Önce

2019 kpss puani ile mi alim olacak yoksa 2018 puani irl mi? Cevap verirseniz sevinirim