Kamu Kurumlarına Kura İle 550 TYP Personel Alımında Başvurular Bitiyor.

İŞKUR aracılığı ile kamu kurumlarına kura ile personel alımı için başvurularda son gün geldi. 14 Haziran tarihinde TYP alımlarının bir çoğunluğuna başvurular tamamlanacak. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde..

Kamu Kurumlarına Kura İle 550 TYP Personel Alımında Başvurular Bitiyor.

Toplum Yararına Programları kapsamında kamu kurumlarına personel istihdamları tüm hızıyla devam ederken, toplum yararına programı kapsamındaki personel alımında adaylara başvuru yapabilmeleri için tanınan süre tamamlanıyor.

Türkiye İş Kurumu ülkemizin istihdamına önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. İŞKUR Milli istihdam projesi kapsamında Türkiye genelinde istihdam etkinlikleri yapıyor. İstihdam desteği projesi kapsamında 3. yönlendirme komitesi toplantısı da çalışmalarını tamamladı. Özellikle engelli ve eski hükümlülerin istihdamına yönelik olarak geçtiğimiz aylarda projeler tekrar ele alındı. İŞKUR'un iş dünyasında personel bulma konusunda yürüttüğü iş ilanlarına 13 Haziran tarihi itibari ile 49 Bin 693 oldu. Bu ilanların bir kısmı kamu kurumları, diğer kısımları ise özel firmalara yapılacak.

İŞKUR TYP ALIMLARI;

Kamu kurumları personel istihdamlarında daimi ya da geçici olarak alımlar yapıyor. Maliye Bakanlığından ve Devlet Personel Bakanlığından atama izni verilen kadro kadar açık bulunan pozisyonlarda alımlar için ilanlar açıklanıyor. İŞKUR'un Toplum Yararına Programları kapsamında daimi olarak istihdam edilemeyen ve ihtiyaç bulunan kadrolarda geçici personel alımları yapıyor. Bu alımlar genellikle temizlik, ağaçlandırma uygulama alanlarında sağlanıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmayan alımlarda adayların İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları, yaş şartında 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli ve malul aylığı almıyor olmaları, herhangi bir örgün öğrenime devam etmiyor olmaları istenilmektedir.

TYP ALIMLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular İŞKUR üzerinden yapılabiliyor. İşkur'un mevcut olarak 550 TYP alım ilanına başvurular devam ediyor. Bu başvurular 14 Haziran tarihinde tamamlanacak. İlanlara başvuru yapmak için https://www.iskur.gov.tr/ resmi internet sitesi üzerinden, İŞKUR’un Verdiği Hizmetler alanına gelerek, bu alanda "Toplum Yararına Programı" menüsüne tıklamak, TYP arama ekranında iken arama butonuna tıklamak ve çıkan ilanlardan başvuru yapmak istenilen ilana başvurularını son başvuru tarihinden önce tamamlamak gerekmektedir.

HANGİ İLLERDE PERSONEL ALINACAK?

Sinop, Boyabat, Artvin Merkez, Sinop Dikmen, Sinop Merkez,  Türkeli,  Ayancık, Gerze, Durağan, Türkeli, Erfelek, Saraydüzü, Karaman, Siirt Pervari, Baykan, Eruh, Tillo, Şirvan, Kurtalan illerinde alımlar yapılacak.

İLANLAR VE BAŞVURU NUMALARALARI;

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 14:53
YORUM EKLE