İŞKUR TYP İlanına Başvuruda Son Günler! Hangi Kadroda Alım Yapılıyor?

Burdur İl Özel İdaresi İŞKUR üzerinden TYP kapsamında çevre temizliği personeli alacağını duyurdu. Alımlar 17-18 Mart arasında gerçekleştirilecektir.Başvurular İŞKUR üzerinden.

İŞKUR TYP İlanına Başvuruda Son Günler! Hangi Kadroda Alım Yapılıyor?

Birçok kişinin merakla beklediği genel TYP alımlarına ilişkin bir açıklama yapılmamış olsa da İŞKUR üzerinden farklı iller genelinde TYP alım ilanları devam ediyor. Bu doğrultuda 17 ile 18 Mart 2020 tarihleri arasında Burdur Merkez için Burdur İl Özel İdaresinde istihdam edilmek üzere çevre temizliği alanında alım yapılacak olup ilana ilişkin detaylar ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları

İlgili ilan için adayların sağlaması gereken temel ilanlar şu şekildedir; Kuruma kayıtlı işsiz olmak,18 yaşını tamamlamış olmak,Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç).

Ayrıca ilgili alım için öncelikle Kadınlar,35 yaş üstü bireyler,Engelliler,Eski hükümlüler,Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar bireylere öncelik verilmektedir. TYP’de haftalık çalışma süresi kırk beş saattir ve adayların TYP’ye devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Daha önce TYP kapsamında istihdam edilenler için TYP’den programa başlandığı tarihten itibaren bir sene içinde en fazla 9 ay süreyle yararlanma imkânı bulunmaktadır. Ancak, 9 ay bittikten sonra 3 ay bekleyerek yeni bir programdan faydalanılabilmektedir.Bir katılımcı 27.09.2017 tarihinden itibaren TYP’den en fazla 24 ay yararlanabilmektedir.

Başvuru Şekli

Toplamda 182 gün istihdam edilecek olan adaylar, ilana İŞKUR TYP sayfası üzerinden online olarak başvuru yapabileceklerdir. Başvuru yapılabilecek olan ilçeler ise Ağlasun, Bucak, Burdur Merkez, Gölhisar, Tefenni, Yeşilova, Karamanlı, Kemer, Altınyayla, Çavdır ve Çeltikçi olarak ifade edilmiştir. İlan başvuru yapanlar liste yöntemi ile belirlenecek olup 5 kişi istihdam edilecektir.

İlana ulaşmak ve başvuru yapmak için aşağıda yer alan ilan numarasını, ilgili sayfada yerine yazarak sorgulama yapabilir ve online başvuru yapabilirsiniz.https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

YORUM EKLE