Kamuya, İŞKUR Ağustos Toplum Yararına Programı TYP İlanı Açıklandı!

Ağustos TYP ilanı açıklandı. kamu kurumlarına personel alımı ilanlarından bir tanesi olan toplum yararına programı kapsamında personel alımı başvuruları nasıl yapılacak ve başvuru tarihi nedir? detaylar haberde.

Kamuya, İŞKUR Ağustos Toplum Yararına Programı TYP İlanı Açıklandı!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı İŞKUR üzerinden ağustos ayı toplum yararına personel alımı ilanı açıklandı.

TYP Ağustos ilanı detaylarına göre, adayların Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne çevre temizliği, restorasyon tarihi ve kültürel mirasın korunması uygulama alanında 12 kişilik personel alımı ilanına başvuru yapabilecekler. Geçtiğimiz haftalarda İl Kültür Turizm müdürlüklerinin İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa ve birçok İllerinde toplum yararına programı kapsamında personel ilanları açıklanmış ve adaylar liste yöntemi ile belirlenerek Ağustos ayı tarihinden itibaren göreve başlamışlardı.

AĞUSTOS TYP İLANI DETAYLARI;

Tokat merkezde görevlendirecek olan personellerin başvuru şartlarında 18 yaşını doldurmuş olmaları ve Tokat merkezde ikamet etmeleri, gelir aylığı ve emekli aylığı almıyor olmaları, İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları örgün bir okulda öğrenimine devam etmiyor olmaları aranan şartlar arasında bulunmaktadır.

291908 TYP numarası ilanda adaylar 17 Ağustos 2020 tarihinde göreve başlayacaklar. 120 gün istihdam edilerek, 17 Aralık 2020 tarihinde kadar göre yapacaklar. Günlük 9 saat çalışma yapılacak. Başvurular 4 Ağustos 2020 tarihi ile başladı. 4 günlük süre içerisinde İŞKUR e-şube portalından ya da Alo 170 hattı üzerinden başvurular gerçekleştirilebilecek. Son başvuru tarihi 8 Ağustos 2020 olarak açıklandı. Kaç kişi alınacak? Tokat ilinde 12 TYP personeli alınacak. 8 Ağustos tarihinde başvuruların tamamlanması ardından 11 ağustos tarihinde liste yöntemi ile kültür turizm Müdürlüğü'nün adresi Ali Paşa Mahallesi GOP Bulvarı valilik binası 3 kat Tokat merkez adresinde gerçekleştirilecek. Çevre temizliği restorasyon Tarih ve Kültür mirasının korunması anlarında görevlendirilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper AYBER
Alper AYBER - 3 yıl Önce

Değerli Baskanim hayırlı günler dilerim ben on yıldır işkur iş başvurusu yaptım bir tane bile geri dönüş olmadı 34 yaşındayım evlenemedim yuva kuramadım suçumuz ilk okul mezunuyum hepmi lise bitirip beden işçisi olacağız merak ediyorum