İŞKUR TYP İlanları Yayınlandı! 2 İlde Temizlik Personeli Alınacak!

2020 yılında TYP kapsamında MEB tarafından 2 ilde temizlik işçisi alınacaktır. Alımlar İŞKUR üzerinden alınacaktır. Alım koşulları ve kadro detayları haberimizdedir.

İŞKUR TYP İlanları Yayınlandı! 2 İlde Temizlik Personeli Alınacak!

Birçok kişinin yararlandığı Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yayınlanacak olan yeni ilanlar adaylar tarafında merakla beklenmekteydi. BU kapsamda TYP ilanları ile ilgili kamu kurumlarından yapılacak olan açıklama ilanları beklemekte olup 2020 içerisindeki ilk TYP alımı yayınlandı. MEB tarafından gerçekleştirilecek olan TYP alımına ilişkin detaylar ve başvuru şartları haberin devamında yer alıyor.

Kadro ve Başvuru Şartları

TYP ilanlarına başvur yapmak isteyen adayların sağlaması gereken şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, İŞKUR’a kayıtlı olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak, emekli olmamak, emekli, yetim ya da malul maaşı almıyor olmak, açık öğretim ve açık lise öğrencileri hariç örgün eğitimde öğrenci olmamak şartlarını adayların sağlanması istenmektedir.

İlgili ilanlara başvuru yapan adaylar noter ya da liste yöntemi ile belirlenmekte olup katılımcılara 2019 yılı itibari ile 2.020 ₺’ye kadar ücret ödenebilmektedir. Ayrıca çevre temizliği, kamusal altyapının yenilenmesi, ağaçlandırma ve park düzenlemeleri gibi çeşitli alanlarda adaylar istihdam edilmektedir

İŞKUR TYP arama portalı üzerinden 2 ilde aşağıda yer alan ilan numarasında göre temizlik alanlarında alım yapılacağı açıklandı. İlgili ilana Çankırı ve Erzincan illerinde yaşayan vatandaşlar başvuru yapabilecek olup adayların yukarıda yer alan alım şartlarını sağlamaları istenmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İlgili ilanlara erişmek, başvuru yapmak ve diğer TYP kadro ilanlarını görmek için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz. Bu link üzerinden ister il ister yukarıda yer alan ilan numarası üzerinden aratarak online başvuru yapmak mümkündür.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 23:14
YORUM EKLE