İŞKUR İle MEB Öğretmenevi En Az İlköğretim Mezunu Personel Alımı Yapıyor

Öğretmenevi personel alımı ilanı yayımlandı. Farklı kadrolarda olmak üzere toplamda 6 Personel ve Büro Memuru alımı yapacak.

İŞKUR İle MEB Öğretmenevi En Az İlköğretim Mezunu Personel Alımı Yapıyor

İŞKUR 4 Ekim 2021 tarihli iş ilanları yayımlandı. Kamu İŞKUR İlanları üzerinde yayımlanmış olan yeni personel alımı ilanlarına göre Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Öğretmevi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere personel alımı yapacak. Farklı pozisyonlarda olmak üzere en az ilköğretim mezunu alım yapılacak.

Bu yönde yayımlanan ilana göre Ordu ilinde bulunan Ünye Öğretmenevi ve Akşsam Sanat Okuluna 6 Personel Aımı yapılacak.

EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KADRO DAĞILIMI:

  • Lise mezunu 1 Temizlik Görevlisi(Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi)
  • İlköğretim Mezunu 3 Bulaşıkçı (Stevard)
  • Lisans Mezunu 1 Gıda Mühendisi
  • Lise Mezunu 1 Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı)

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Öğretmenevine personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alablmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Özel Olarak ise:

Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı) Alımı İçin: Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Ön Büro Elemanı dalı ya da Teknik Anadolu Liselerinin Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Ön Büro Elemanı dalı mezunu olmak, Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı) olarak en az 2 yıl iş tecrübeli olmak, B sınıfı ehliyete sahip olmak.

Gıda Mühendisi Alımı için: Gıda Mühendisi bölüm mezunu olmak, Gıda Mühendisi olarak en az 3 yıl iş tecrübesi bulunmak, B sınıfı ehliyete sahip olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak ( fiilen yapmış veya muaf olmak), En az C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı sertifikasına sahip olmak.

Bulaşıkçı Alımı İçin: En az ilköğretim mezunu olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak ( fiilen yapmış veya muaf olmak).

Temizlik Görevlisi Alımı İçin: Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Kat Hizmetleri Elemanı dalı ya da Teknik Anadolu Liselerinin Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Kat Hizmetleri dalı mezunu olmak, En az 2 yıl deneyimli olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başvurular 04.10.2021 - 08.10.2021 tarihleri arasında basvurular esube.iskur.gov.tr internet adresinden ''İş Arayan'' linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak ya da ALO 170 hattı üzerinden başvurular yapılacak olup, adayların istenilen evrakları 04.10.2021 - 08.10.2021 tarih aralığında Ünye Öğretmenevi ve Aksam Sanat Okulu Müdürlüğü'ne teslim etmesi gerekmektedir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar Noter çekilişi ve sözlü sınava alınmayacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuba ugur
Tuba ugur - 13 ay Önce

Kaç yıldır iş bulamıyor eğer yardım edebilirseniz sevinir çok zordagim

Hasibe Tosun
Hasibe Tosun - 13 ay Önce

İşe başvurmak istiyorum