TYP ile Binlerce Kişilik İşçi Alımı Yapılacak! İlanlar Yayımlandı, Başvurular İŞKUR Üzerinden

Toplum yararına program kapsamında, İŞKUR üzerinden binlerce kişilik işçi alımı yürütülmeye devam ediliyor. İşçi alımlarına yönelik başvurular başladı...

TYP ile Binlerce Kişilik İşçi Alımı Yapılacak! İlanlar Yayımlandı, Başvurular İŞKUR Üzerinden

Toplum Yararına Program (TYP) kamuya ve bağlı kuruluşlarına, ortak iştiraklerine yönelik personel ihtiyaçlarının geçici süreli olarak karşılanması maksadıyla yapılan, işçi veya personel alımlarını kapsamaktadır. Bu alımlarda işe başlayan kişiler geçici süreyle alınırlar, genellikle bu tarihler 3 ve 6 ay olarak belirlenir ya da adaya öncesinden duyurulur, işçi alımları belirli pozisyonlardaki ihtiyaçları ya da belirli işlerin giderilmesini sağlayacak kişilerin işe alınmasıyla gerçekleştirilir. Çevre temizliği, inşaat işleri, bakım onarım çalışmaları ya da temizlik hizmetleri gibi farklı işlere yönelik mevsimsel ihtiyaçları karşılamak üzere alınan işçiler, asgari ücretli olarak görev alırlar. Kişilerin görev aldıkları süre boyunca sigorta primleri devlet tarafından ödenmektedir. 

TYP kapsamında binlerce işçi ve personel alım ilanı

İŞKUR üzerinden toplum yararına program kapsamında işçi alımı gerçekleştirilmekte olup, binlerce kişilik ilan yayımlanmıştır. Bu ilanlara ulaşmak isteyen kişiler, İŞKUR açık iş ilanları bölümünden TYP ilanları seçeneğine erişerek, tüm ilanlara başvurularını yapabilir, adaylarda aranan niteliklere ve başvuru koşullarına erişim sağlayabilirler. Başvuru yapabilmek için T.C vatandaşı olmak, açıköğretim dışında okumuyor olmak, emekli aylığı almıyor olmak, herhangi bir yerde çalışmıyor olmak şartları aranmaktadır. Başvuru yapacak adayların hak mğduriyeti yaşamamaları adına, İŞKUR üye profillerindeki bilgileri güncel tutmaları ve başvurularını bu şekilde gerçekleştirmeleri önerilmektedir. Aksi halde adaylar değerlendirme sürecine alınamayacaklardır. Tüm işçi ve memur alım ilanları cep telefonunuza bildirim olarak ücretsiz şekilde gönderilsin isterseniz mobil uygulamalarımızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da isinolsa.com ilanlarını takip etmek için buraya tıklayınız.

YORUM EKLE