TTK 1500 İşçi Alımında Kadro Sayısı, Kura Tarihi Belli Oldu! İşte Açıklama

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (ttk) bünyesine alımı yapılacağı ifade edilen 1500 işçi alımına yönelik kadro sayısı ve çekilecek kuranın tarihi belli oldu. İşte yapılan açıklamanın detayları...

TTK 1500 İşçi Alımında Kadro Sayısı, Kura Tarihi Belli Oldu! İşte Açıklama

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) geçtiğimiz günlerde 1500 işçi alımı yapacağını duyurmuş, kamuoyuna işçi alım süreciyle alakalı bilgilendirmelerin sağlanacağını aktarmıştı. Konuya ilişkin yapılan açıklamalarda, alım tarihine ve net kadro sayısına değinilmemiş, detaylı bilgilendirme sağlanmamıştı. Gündeme yansıyan önemli bir açıklamasında Türkiye Taş Kömürü (TTK) genel müdürü Kazım Eroğlu kura tarihine ve alımın net sayısına değindi. Açıklamasında alım sayısının 1000 kişi olduğunu ifade ederek, gerekli çalışmaların tam anlamıyla yapılmasının ardından Şubat ayı itibariyle de kuranın çekileceğini vurguladı. TTK genel müdürü konuşmasında, Şubat ayına yönelik net tarihi de vererek 12 Şubat olarak işaret etti.

TTK genel müdüründen açıklama geldi

TTK genel müdürü Kazım Eroğlu, ttk işçi alımı konusunda türkiye taş kömürü kurumu bünyesine yapılacak 1500 işçi alımından 1000 işçi için kura çekim tarihininin 12 şubat olduğunu aktararak " İş Kur boyutu, noter huzurunda kura çekimi boyutu, kura çekim alanının ayarlanması gibi hususlar programa bağlanacak. İnşallah 12 Şubat tarihinde İş Kur vasıtasıyla müracaatlar alınmaya başlayacak. Yine çok farklı bir program sapması olmaz ise 2-3 Mart tarihlerinde kura çekimlerini yapmayı planlıyoruz. Bu kura çekimiyle 1000 kişi işe alınacak. Sayın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ile görüştüm, kendisinden de teyit ettim. Eğer programında bir sorun olmaz ise kendisi de bu kura çekimine katılmayı düşünüyor. " şeklinde konuştu.

Tüm işçi alım haberleri, memur alımları ve ekonomi haberlerini ilk siz öğrenmek için ücretsiz olarak isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek isterseniz buraya tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeref
Şeref - 2 yıl Önce

Bilerek mi yapıyorsunuz haber içerisinde kura çekimini bir 12 Şubat'a daha sonra 2 martta yazmışsınız amaç ne

Birol
Birol - 2 yıl Önce

Ttk nın başındaki kendini müdür sanan adam sen kimsinki yaş sınırı koyuyosun siyasetçimisin müdürmü kime neleri peşkeş çekiceksin bütün yaş sınırı koyup ta giremeyen insanların hakkı senden çıksın inşAllah