Binlerce TYP İlanı İçin Başvurular Sürüyor! (Kamuya İşçi Alımları) Başvurular İŞKUR Üzerinden

Kamu kurumlarına Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çalışacak personel ve işçi alımları gerçekleştirilmektedir.

Binlerce TYP İlanı İçin Başvurular Sürüyor! (Kamuya İşçi Alımları) Başvurular İŞKUR Üzerinden

Kamu kurumlarına ve bağlı kuruluşlarına yönelik TYP ilanları İŞKUR üzerinden yayımlanmış durumdadır. Milli Savunma Bakanlığı, MEB, hastaneler ve diğer kuruluşlara yönelik TYP ilanlarına şuan itibariyle erişim sağlamak mümkündür. Günlük olarak ifade edebileceğimiz yeni ilan yayımlanma süresiyle son dönemlerde çok sayıda TYP kapsamında işçi ve personel alımları yapılmaktadır. Bu alımlarda bakanlıklara, il milli eğitim müdürlüklerine, hastanelere, belediyelere varana kadar binlerce kişilik TYP ilanından bahsedebiliriz.

Toplum Yararına Program (TYP) ilanlarına ulaşmak ve başvuru yapmak
İlanlara ulaşmak ve başvuru yapmak için İŞKUR açık iş ilanları sayfasını ziyaret ettikten sonra, üst tarafta yer alan TYP sorgulama alanı üzerinden güncel tüm ilanlara erişim sağlayabilirsiniz. Bakanlıklara ya da kurumlara göre yayımlanmış ilanları görmek istiyorsanız, iş yeri ünvanı kısmına kurumun ya da kuruluşun adını yazabilirsiniz.

Toplum Yararına Program nedir?
Toplum yararına program, kamu kurum ve kuruluşlarındaki geçici süreli işlerin gerçekleştirilmesi adına alınacak olan personel veya işçileri kapsamaktadır. Bu alımlara başvuru yapan adaylar, 3 veya 6 ay süreli yani geçici süreli olarak çalışacaklardır. Başvuru yapabilmek için herhangi bir yerden maaş almıyor, sosyal yardım almıyor olmak ve örgün eğitim görmüyor olmak gerekmektedir. Üniversitelerde okuyan ve eğitim gören öğrenciler ise okulların tatil olduğu yaz aylarında belirli programlara başvuru yaparak çalışabiliyor, maaş alabiliyorlar. TYP ilanlarıyla alakalı daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 22:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sultan
Sultan - 4 yıl Önce

Is istiyorim lutfen yardimci olun hersey yaparim

Sevgi
Sevgi - 4 yıl Önce

Bende iş istiyorum...yardımcı olursanız sevinirim...

AhmetTAŞ
AhmetTAŞ - 4 yıl Önce

İş ıstiyorum 4 aydır boşum iş bulamıyorum yaş 33 bekçi alımlarına neden yaş esnetilmiyor ayrıca ortaokul mezunlarında alsınlar biz insan deyilmiyiz devlet buna bi çare bulsun