Ertelenen ASDEP Alımları Yakında! İşte Detaylar

Ertelenen ASDEP Alımları Yakında, İşte Detaylar.Haber hakkındaki son dakika gelişmelerini sitemizi takip ederek öğrenebilirsiniz.Haberin detaylarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Ertelenen ASDEP Alımları Yakında! İşte Detaylar

Temmuz ayının ilk haftasında birçok kişi kamu kurum ve kuruluşlarının 2019 yılı kapsamında yapacağı personel alımlarına ilişkin ilanları merakla beklerken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan 4 bin 321 personel alımına ilişkin ilanın ise yakında yayınlanması bekleniyor. Birçok adayın merakla beklediği personel alımında ikinci alımların ise 2019 yılı içerisinde gerçekleşeceği açıklandı.

İlk ASDEP Alım Duyurusu 2018’de Yayınlanmıştı

2018 yılında dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kayatarafından yapılan açıklama ile 3 bin ASDEP personeli alımı yapılacağı ilan edilmiş daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklanma ile kadro sayısı 4 bine çıkarılmış. Bu ilanın ardından sonra ise 2018 yılı için personel alımında vazgeçilmişti. Birçok adayı üzen haber sonrası alımların 2019’a ertelendiği söylentisi bulunmaktaydı.

2018’de vazgeçilen 4 bin kişilik personel alımı için beklenen haber 2019 yılında yeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan gelmiş ve 2019 yılı içerisinde 1000 ASDEP, 1000 işçi ve 2321 sözleşmeli personel olmak üzere toplamda 4. 321 kişiyi istihdam edeceklerini açıklamıştı.

Özellikle 20119 yılının üçüncü çeyreğine yaklaşırken birçok kamu kurumunun ilanlarını da yakında gelmesi bekleniyor. ASDEP personel alımı ilanın da özellikle 2018’de vazgeçilen alımlardan sonra birçok aday tarafında merakla beklediği bilinmekte olup yetkililerin en kısa zamanda ilanı yayınlaması muhtemel olarak gözüküyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 10:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haktan KIRBAÇCIOĞLU
Haktan KIRBAÇCIOĞLU - 2 yıl Önce

Ticaret lisesi bankacılık bölümünden mezunum guvenlik gorevlisimeslegini yaptim uzun zamandir c sınıfı ehliyetim var acilen ise ihtiyacim var saygılarımla