EGM Önlisans ve Lisans POMEM Polis Alımı Ne Zaman? Kaç Kişilik Alım Yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü önlisans ve lisans mezunları için POMEM polis alımı ne zaman yapacak. 21. dönem POMEM'e kaç bin polis alımı yapılacak.

EGM Önlisans ve Lisans POMEM Polis Alımı Ne Zaman? Kaç Kişilik Alım Yapılacak

Geçtiğimiz hafta ilan edilen kanun hükmünde kararnameler ile önlisans mezununa bilindiği üzere POMEM kapısı açılmıştı. Tabi sınırlı sayıda da olsa POMEM'den polis olmak isteyenler için oldukça müjdeli bir haberin duyurulması herkesi sevindirmişti. Peki yeni dönem alımlarına ilişkin bir açıklama var mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü önlisans ve lisans POMEM polis alımı ne zaman yapılacak? POMEM'e yeni dönemde kaç bin kişilik polis öğrencisi alımı yapılacak. Alımlara önlisans mezunları da başvuru yapabileceği için beklenildiğinden daha fazla alım yapılır mı?

YENİ DÖNEM POMEM ALIMI NE ZAMAN

Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Polis Akademisi Başkanlığından yeni dönem 21. dönem POMEM polis alımının ne zaman yapılacağı duyurulmadı ancak Yozgat POMEM müdür 20. dönem eğitimleri bitmeden 21. dönem POMEM alımlarının yapılacağını duyurdu. Yani alımların en geç 4 ay içerisinde yapılması bekliyor. Kısaca alımlar yarında yapılabilir, diğer haftada ya da 3 - 4 ay sonrada.

KAÇ POLİS ALIMI YAPILACAK

Yozgat ili POMEM müdürü tarafından yapılan açıklama da 12 bin kişilik öğrenci alımının planlandığı duyurulmuştu. Bilindiği üzere POMEM 20. dönem alımlarında 10 bin öğrenci alınacaktı fakat sayı 8 bin 500'e kadar çıkarıldı ve bin 500 kişilik açık oldu. Bu yüzden EGM 21. dönem POMEM alımlarında 12 bin ila 15 bin arasında öğrenci alımının yapılması bekleniyor.

TÜM DETAYLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 19:52

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 3 yıl Önce

1989 dogumluyum lise mezunu ama yaştan kaybedip hiç bişe olamıyoruz yaşı yükseltin 30 yapın bizde bu vatanın evlatlarıyız bırakın bu torpilleri ne mutlu TÜRKüm diyene cCc

İbrahim
İbrahim - 3 yıl Önce

1989 dogumluyum lise mezunu ama yaştan kaybedip hiç bişe olamıyoruz yaşı yükseltin 30 yapın bizde bu vatanın evlatlarıyız bırakın bu torpilleri ne mutlu TÜRKüm diyene

İbrahim
İbrahim - 3 yıl Önce

1989 dogumluyum lise mezunu ama yaştan kaybedip hiç bişe olamıyoruz yaşı yükseltin 30 yapın bizde bu vatanın evlatlarıyız

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Umarım bayan alımı da çok olur saçlarım ağardı ilanı beklemekten

Nurhan
Nurhan - 3 yıl Önce

Rutbe alamamis askeri ogrencileride alacak misiniz lütfen bizleri bilgilendiren

Resul
Resul - 3 yıl Önce

Lütfen lisasn kpss baraj puanını 50 yapın yaşıda esnetin hayalimiz gerçek olsun

Betül
Betül - 3 yıl Önce

18 yaşındayım lise mezunuyum fakat kpss ye girmedim . Lütfen kpss şartı kaldırılsın . Canı gönülden istiyorum polisliği

Çağatay
Çağatay - 3 yıl Önce

En son yapılan kpss mi geçerli veya hangi yılların puanları geçerli bilgisi olan arkadaş var mı acaba