22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuru Şartları Duyuruldu!

Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis alımı başvuru şartları duyuruldu. Peki aranacak şartlar nelerdir?

22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuru Şartları Duyuruldu!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü her sene on binlerce polis alımı gerçekleştirmekte olup polis alımları Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO, Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ve Poli Amirleri Eğitim Merkezi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir

22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM aracılığı ile yayımlanan ilana göre 10 bin polis memuru alımı yapılacağı belirtildi. Aranacak şartlar nedir, kimler başvuru yapabilecek derken konu hakkında açıklama yapıldı ve polis alımı başvuru şartlarının açıklandığı duyuruldu. Peki başvuru şartları nedir, kimler başvuru yapabilir?

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem POMEM 10 bin polis alımı aranacak şartlar duyuruldu. Peki kimler başvuru yapabilir? Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az ön lisans mezunu olmak, lisans KPSS'den 60 ile üzeri ya da ön lisans KPSS'den 70 ile üzerinde puan almış olmak, sicili uygun olmak, sağlık sorunu olmamak, fiziğinde kusuru olmamak, silah taşımaya sorunu olmamak, madde bağımlısı ya da kullanıcısı olmamak, kadınlar için 162 cm ve üzeri boya erkekler için 167 ve üzeri boya sahip olmak, 31 Aralık 1989 ve sonrası doğumlu olmak şartları aranmaktadır. Peki başvuru tarihleri nedir?

BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e 10 bin polis alımı gerçekleştirecektir. Aranacak şartlar belli oldu peki başvuru tarihleri nedir? Buna göre henüz tarihlere ilişkin bir bilgi verilmedi. Bilgi geldiğinde öğrenmek için İşin Olsa sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 11:46
YORUM EKLE