2019 Gelmeden ASDEP Personeli Alım İlanı Açıklanır mı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen ASDEP personeli için yeni ilanlar açıklanması beklenmekteydi. uzun zamandır beklenen personel alımları ne zaman yapılacak?

2019 Gelmeden ASDEP Personeli Alım İlanı Açıklanır mı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen ASDEP personelleri için uzun zamandır alım yapılması beklenmekteydi. Buna göre adaylar alımların ne zaman yapılacağını merakla sormaktalar.

Sosyal hizmetlerin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında önemli bir etkinlik sağlayan ve bu alandaki personel gereksinimlerinden dolayı daha önce 3 bin personel alımları yapılmış ve yeni ilanların açıklanacağı müjdelenmişti. Buna göre yeni ASDEP personeli alımlarının 4 Bin kişi olacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeledi. Adaylar yapılacak alımların 2019 yılı gelmeden açıklanıp açıklanmayacağını merakla sormaktalar.

ASDEP ALIMLARI NE ZAMAN?

ASDEP görevlileri alımlarının ne zaman yapılacağı henüz kesin belli olmazken, daha önceki alımlarda istenilen başvuru şartlarına göz atmak gerekirse; 6 bölüm mezunu yapılan alımlarda başvuru yapabiliyorlar. Dört yıllık Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri mezunlarının KPSS puan türlerinden en az 60 puan almış olmaları istenilmektedir.

Aile Sosyal Destek Programı kapsamındaki personel alımlarının ne zaman yapılacağı hakkında yeni bir resmi açıklama bekleniyor. İşin olsa ekibi olarak, ASDEP alımlarında resmi bir açıklama olduğunda adaylarla paylaşacağız. İşin olsa mobil uygulamasını indirerek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 22:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve ataseven
Merve ataseven - 2 yıl Önce

Ortaokul olsun bekliyoruz kura cekimi

Astep mağduru
Astep mağduru - 2 yıl Önce

Hadi sayın bakanm alım olsun artık mağdur olduk şimdi alım bekliyoruz zor durumdayz

asdep ne zaman
asdep ne zaman - 2 yıl Önce

2017 kpss magduruyuz.alimlar 2017 kps ile ypilmali