27. Dönem POMEM İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

YSK sonrası 27. Dönem POMEM ve PYM alımlarının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. 28 Temmuz'da YKS açıklaması sonrasında alım yapılacak mı ?

27. Dönem POMEM İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

2020 yılı itibari ile adayların en merak ettiği bir diğer alım haberi ise Polis Akademisi, Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan POMEM alımları olup özellikle adaylar ilanın ne zaman yayınlanacağı, alımların korona virüs önlemleri çerçevesinde nasıl gerçekleştirileceği gibi birtakım soruların da yanıtları bekleniyor. YKS sınavının geçtiğimiz günlerde gerçekleşmesinin ardından PMY ve POMEM alımlara ilişkin açıklamaların da yakın zamanda yapılması beklenirken konuya ilişkin gündemde yer alan son açıklamalar ve detaylar ise haberimizin devamında yer alıyor.

Tarih Açıklandı Mı?

Binlerce adayın merakla beklediği POMEM alımlarına ilişkin herhangi bir açıklama henüz gelmemiş olmakla birlikte özellikle geçtiğimiz yıl yapılan açıklamalar göz önüne alındığında alım ilanının ya da açıklamasının yakın zamanda yapılası bekleniyor. Fakat bu yıl korona virüs salgını sebebi ile alımların ilanının gecikmesi durumu da söz konusu olabilir. Yetkiler tarafından yapılan herhangi bir açıklama durumuna konuya ilişkin güncel bilgileri size bildireceğiz.

POMEM Başvuru Şartları

Adayların merakla beklediği POMEM alım kılavuzunda sağlanması gereken birtakım alım şartları bulunmakta olup bunlar arasında Türk vatandaşı olmak, en az ön lisans mezunu olmak, silah taşımaya ve görevini yapmaya herhangi bir engeli bulunmamak, Emniyet Genel Müdürlüğü fiziki şartları taşımak bu noktada erkekler için en az 167 cm, kadınlar için ise en az 162 cm boya sahip olmak, ilgili kanunlar gereği hüküm giymemiş olmak, erkekler için askerlik altında bulunmamak, 30 yaşından gün almamış olmak, ilgili KPSS sınavından en az 60 puan ve üzeri almış olmak gibi birtakım şartların sağlanması gerekmektedir.

PMYO Alımları Ne Zaman?

Lise mezunu adayların da merakla beklediği alımlardan olan PMYO için TYT sonuçlarının açıklanması beklenmekte olup bu noktada geçtiğimiz günlerde yapılan YKS, YTY sınavlarından sonra sonuçların 28 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacağı belirtilmişti. PMYO alımlarının da sonuçların açıklanmasının akabinde ilan edilmesi muhtemel olmakla birlikte POMEM alımlarının da PMYO alımlarını takiben yayınlanacağı tahmin ediliyor. Bu durumda ise herhangi bir açıklamanın ise 28 Temmuz 2020’dYSKen sonra gelmesi muhtemel.

YORUM EKLE