İş Bankası Yeni Memur Alımı İlanı Yayımladı! ( Risk Yönetimi Uzman Yardımcısı )

İş Bankası bünyesine memur alımı için ilan yayımladı. Lisans mezunu adaylar içerisinden Risk Yönetim Uzmanı alımı gerçekleştirilecektir.

İş Bankası Yeni Memur Alımı İlanı Yayımladı! ( Risk Yönetimi Uzman Yardımcısı )

İş Bankasından memur alımı ilanı geldi. Az önce Bankanın resmi kariyer adresi üzerinde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre İş Bankası bünyesine İstanbul ilinde olmak üzere Risk Yönetimi Uzman yardımcısı alımı gerçekleştirilecektir. İş Bankası memur alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Bunlar içerisinde Lisans mezunu olmak, Çok iyi derecede İngilizce biliyor olmak gibi nitelikler aranacaktır.

Banka Memur Alımı Kontenjan ve İş Tanımı Bilgisi:

Banka bünyesine memur kapsamında olmak üzere Bankanın maruz kaldığı finansal ve finansal olmayan risklerin ölçülmesi, izlenmesi ve düzenli olarak raporlanması çalışmalarında görevlendirilmek üzere risk yönetimi alanında Risk Yönetimi Uzman Yardımcısı Alımı yapacak.

Risk Yönetimi Uzman yardımcısı İş Taımı Nedir?

İş Bankasından gelen açıklamaya göre Risk Yönetimi Uzman Yardımcısı alımı için adayların sorumlu olacağı iş tanımı şöyledir;

Risk Yönetiminde çalışan ekip arkadaşlarımız, Bankanın risk profilini düzenli olarak izler ve üst yönetime raporlarlar. Solo ve konsolide bazda finansal ve finansal olmayan risklerin ve risk limitlerinin ölçülmesi, izlenmesi ve düzenli olarak raporlanması çalışmalarında bulunur, risk yönetimi konusundaki ulusal ve uluslararası düzenlemeler ile en iyi uygulamaları takip eder, yenilikleri Banka'nın risk ölçüm ve yönetim süreçlerine entegre ederek, risk politikalarının güncel tutulması ve politikalara uyum düzeyinde görev alırlar. Risk yönetimine ilişkin süreçleri iyileştirerek, Basel ve IFRS 9 çerçevesinde risk modelleri geliştirerek modelleri periyodik olarak izler, modellerin kullanım uygunluğunu incelerler. Modellerin Banka sistemlerine entegre edilmesi sürecinde iş birimleri ve yazılım ekipleriyle birlikte çalışarak işleyişin kontrolünü sağlar, İSEDES, önlem planı ve stres testi çalışmalarına destek verirler.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

İş Bankası memur alımı başvurusunda bulunmak için adaylardan, Uyruk, Eğitim, Yabancı Dil, Yaş, Askerlik, Sağlık, Hizmet Yükümlülüğü, Adli Sicil ve Katılım şartı aranacaktır. Buna göre,

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Çok iyi derecede İngilizce biliyor olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak,Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmuş olmak, Banka tarafından daha önce yapılan sınav ve mülakat aşamalarından elenmemiş olmak" şartları aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Risk Yönetimi Uzman yardımcısı alımı başvıurularu Bugün itibari ile başlamış olup uzun süre devam edecektir. Banka Memur alımı kapsamında herhangi bir son başvuru tarihi belirtmemiş olup yapılan başvuruları toplayarak uygun görülen adaylarla iletişime geçilecektir.

İLANIN DETAYI: https://ik.isbank.com.tr/is-ilani-detayi/risk-yonetimi-uzman-yardimcisi-2022UZY2

YORUM EKLE