Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Takvim Yayımlandı!

Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuruları bitti. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu yönde başvuru sonuç takvimi yayımlandı. İşte detaylar.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Takvim Yayımlandı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı 13 Mayıs 2019 tarihinde yayımladığı duyuruya göre 2019 yılı için uzman erbaş alacağını belirtmişti. Söz konusu alım için başvurular 13 Mayıs 2019 tarihi ile 23 Mayıs 2019 tarihleri arasında alındı ve ilana başvuru yapmış olan adaylar şimdi sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav Aşamaları Nedir? Takvime göre sonuçların açıklanması?

BAŞVURU SONUÇ TAKVİMİ YAYIMLANDI!

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımında başvuru sonuçları, yazılı sınav ve ikinci seçim aşaması hakkında duyuru takvimi yayımlandı. Yayımlanan takvime göre başvuru sonuçları 31 Mayıs 2019 tarihi itibarinden sonra açıklanacak.

Bu yönde ön başvuruları kabul eilen adaylar sınava katılacaklar. Uygulanacak Yazılı sınav ve İkinci Seçim Aşamaları, Genel kültür ve meslek bilgisi yazılı sınavına (yardımcı dokümanlar adaylara başvuru sonuçları ile birlikte bilahare bildirilecektir),Ön sağlık muayenesi, Fiziki kabiliyet ve değerlendirme testleri, Uygulamalı mesleki bilgi sınavı ve Mülâkat sınavı şeklinde ilerlemektedir. Ayrıca Belirtilen sınav aşamalarının herhangi birinde başarılı olamayan adaylar, bir sonraki aşamaya devam edemezler.

Sınavlar ve Seçim Aşamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 13:33
YORUM EKLE