Sahil Güvenlik 2019 Yılı 2. Dönem Uzman Erbaş Alım İlanı! Başvurular Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi İnternet sitesinde yeni bir ilan yayımladı. 2019 Yılı ikinci dönem uzman erbaş alımı yapacağını belirtti. Başvuru süreci başlamış olup, detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Sahil Güvenlik 2019 Yılı 2. Dönem Uzman Erbaş Alım İlanı! Başvurular Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği tamamlamak için yeni bir ilan yayımladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinde yayımlanmış olan ilana göre 2019 yılı için uzman erbaş alımı yapılacak. Geçtiğimiz dönemlerde de uzman erbaş alımları yapılmış olup bu sefer ikinc dönem uzman erbaş alımı yapılacak. Başvuru yapacak adaylar için başvuru kılavuzu yayımladı ve başvuru ekranı açıldı.

HANGİ BRANŞLARDA UZMAN ERBAŞ ALINACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı farklı branşlarda uzman erbaş alımı yapacak. Bu bağlamda, Yüzer/Kara birimlerine alım yapılacak. Alım Branşları Muhafız, Şoför, Sıhhiye ve Kurbağa adam alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaşlık ilanına başvuru yapacak adaylar bazı nitelikleri yerine getirmek zorundadırlar. Bu bağlamda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Askerliğini yapmış veya hala yapıyor olmak, 2019 ocak ayı itibari ile 27 yaşını tamamlamamış olmak, Askerliğini yapmış olan adaylar için terhisinin üzeirnden 5 yıldan fazla geçmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuru yapacak adaylar birlik komutanlıklarında verilecek nitelik belgesine sahip olmak, Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK'da daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yaşını bitirmemiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Sağlık açısından belirtilen sağlık niteliklerini taşımak, Alım yapılacak branş için belirlenen yeterliliğe sahip olmak ve en az 164 cm boyunda olmak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI:

Sahil Güvenlik Komutanlığı için başvuru ekranı açıldı. Uzman erbaşlığa başvuru yapacak adaylar öncelikle beliritlen nitelikleri taşımak zorundadırlar. Adaylar başvurularına Bugün ( 13 Mayıs 2019 ) tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 23 mayıs 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

Ayrıca ilan edilen tarih aralığında beklenen başvuru sayısına ulaşılamaz ise başvuru süreci uzatılabilir. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için ve başvuru yapabilmek için aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU YAP

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 09:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

Keşke askerlik şartı olmasaydı be

Muhammed yeşilbağ
Muhammed yeşilbağ - 3 yıl Önce

E devlet başvuru yapamıyoruz

Ilker
Ilker - 3 yıl Önce

Abi nedir bu askerlik sarti yapmis yapiyor olmak yapmamis olan 23 yaisnda bi vatandas askerligini yapmsi veya yapiyor olan bi vatandastanckat kat iyi olmabilir. Cok adaletsiz secimler

Mehdi
Mehdi - 3 yıl Önce

Maliye bakanlığı niye alım yapmıyor devamlı asker polis öğretmen alınıyor vmy guy muhy ilanları gelmedi bizlere yaxık değil mi

Ufuk
Ufuk - 3 yıl Önce

Başvuru yapılmıyor sürekli bir hata bu konuda yardımcı olurmusunuz.

Esat
Esat - 3 yıl Önce

Sahil ğüvenlik ilköğretim mezunu alıyomu sözleşmeli erliğe