MSB Hava, Deniz ve Kara Kuvvet Komutanlıklarına Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre kuvvet komutanlıklarına sözleşmeli er temini için duyuru yayımlandı. İşte sonuçlar.

MSB Hava, Deniz ve Kara Kuvvet Komutanlıklarına Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde alınan sözleşmeli er başvurusuna göre sonuçlar az önce açıklandı. MSB tarafındna 09 Eylül 2020 tarihli gelmiş ola duyuruya göre " Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına Sözleşmeli Er Temini" duyurusu yapıldı. Söz konusu duyuruda adayların faaliyet takvimi ve detayları belli oldu.

SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ FAALİYET TARİHLERİ:

Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları Sözleşmeli Er Temini faaliyeti 15 Eylül-26 Ekim 2020 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde yapılacaktır.

Seçim aşamasına planlanan adaylar gruplar halinde sınavlara çağrılacaktır;

a. Birinci grup adaylar; 15-21 Eylül 2020 tarihleri arasında sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte sınavlara girecektir. (Sosyal mesafenin korunması ve yoğunluk yaşanmaması açısından adayların belirtilen saatte sınav yerinde bulunması önem arz etmektedir.)

b. Diğer adayların çağrı ilanları ileri bir tarihte yapılacak olup, sınav tarihleri sorgulama sayfasında ayrıca belirtilecektir.

SEÇİM AŞAMALARI:

- Evrak Kabul,

- Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü),

- Fiziki Yeterlilik Testi (Şınav, mekik ve 400 metre düz koşu branşlarında yapılacaktır),

- Mülakat,

- Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.

Adaylar seçim aşamaları için başvuruda belirtilen belgeler ile birlikte hazırda bulunmaları gereklidir.

SINAVA GELİRKEN GETİRECEKLER:

a. Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgelerin aslı ile birlikte fotokopilerini (seçim aşamalarında başarısız olan adayların belgeleri adayın kendisine iade edilecektir),

b. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) ile tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) alacakları "Durum Bildirir Tek Hekim Raporu"nu,

c. Hayat Eve Sığar Uygulamasından alacakları HES Kodunu (pembe kapaklı dosya üzerine yazılı olarak) yanlarında getireceklerdir. Bu kapsamda;

(1) Nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacak,

(2) HES Kodu olmayan ve HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar Nizamiyeden içeri alınmayacak, HES Kodlarını tedarik etmesi sonrasında sınava alınacak,

(3) HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar; HES Kodu sonuçlarının normale dönmesi durumunda, temin faaliyetinin son günü olan 26 Ekim 2020 tarihine kadar sınavlara kabul edilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

SONUÇLAR İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 16:00
YORUM EKLE