MSB 2022/3 Sözleşmeli Er Alımı Sınav Aşamaları ve Süresi Nedir? Sonuçlar Açıklandı

MSB Askeri personel alımı kapsamında duyuru yayımladı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı sonuçları ve sınav aşamaları haberde.

MSB 2022/3 Sözleşmeli Er Alımı Sınav Aşamaları ve Süresi Nedir? Sonuçlar Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er alımı sonuçlarını açıkladı. MSB 18 Ekim 2022 tarihi ile yayımladığı duyuruya göre 2022 yılı 3. Dönem Sözleşmeli Er alımı sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlarına e-Devlet şifresi ile ulaşabilecekler. MSB yayımladığı duyurusunda Sözleşmeli Er temini faaliyetlerini ve tarihlerinide duyurdu. Bu kapsamda Sınav ve seçim aşamaları nedir? Sonuç sorgulama ekranı nedir?

2022/3 Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Açıklandı!

MSB'den gelen duyuruya göre Sözleşmeli Er temini sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz günlerde başvurusu alınan Sözleşmeli Er temini için sonuçlar 18 Ekim 2022 tarihinde duyuruldu. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına 2022 yılı 3. Dönem kapsamında yapılan Sözleşmeli Er temini için sonulara e-Devlet şifresi ile ulaşabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Başvuru sonucunuzu e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tercihlerim menüsü altından öğrenebilirsiniz. Giriş yapmak için tıklayınız.

Seçim Faaliyetleri Tarihleri Nedir?

Millî Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları Sözleşmeli Er Temini faaliyeti 25 Ekim-09 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Ancak Celp ve planlama faaliyetleri sebebi ile 28 Ekim, 03 Kasım, 04 Kasım, 08 Kasım, 09 Kasım, 01 Aralık, 02 Aralık, 06 Aralık ve 07 Aralık tarihleri arasında seçim faaliyetleti yapılmayacaktır.

Faaliyetler MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak/ANKARA) yerleşkesinde icra edilecektir.

Seçim Aşamaları Nedir?

  • Evrak Kabul,
  • Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü),
  • Fiziki Yeterlilik Testi (mekik, şınav ve düz koşu (400 metre),
  • Mülakat,
  • Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.

FYT Sınavı Aşamaları ve İstenen Malzemeler nedir?

FYT sınavlarına katılabilmek için eşofman, şort ve spor ayakkabısı vb. malzemeleri (Mülakata spor kıyafeti ile girilebilecektir. " Adaylar, "Hedef Koşusu, 1.500 m Koşu veya 400 m Koşu" branşlarından bir tanesinden teste tabi tutulur. "

Hedef koşusu, 35 metre uzunluğu olan parkurda gerçekleştirilir. Aynı kulvar üzerinde ve başlangıç noktasından 15 m, 20 m, 30 m ve 35 m uzaklıklarda hedefler vardır. Her bir hedefin üzerinde ikişer adet tahta vardır. Adaylar başlangıç noktasından koşuya başlarlar. Önce, 35 m uzaklıktaki hedefteki tahtalardan bir tanesini alır başlangıç çizgisinde bulunan sepete atar. Daha sonra tek kalan diğer tahtayı alıp sepete atar. Aday uzaktaki hedeften başlayarak yakındaki hedefe doğru sırayla koşar ve tek tek tahtaları toplayıp sepete atar. Koşu en son tahtayı sepete atıp ve bitiş çizgisini (başlangıç ve bitiş çizgileri aynı yerdir) geçtikten sonra tamamlanır. Adaylar toplam 400 m koşmuş olur.

DUYURUNUN TAMAMI: https://personeltemin.msb.gov.tr

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2022, 23:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eski aday
Eski aday - 6 ay Önce

1500m cok zor bi kosuydu

Sedat Akın
Sedat Akın - 2 ay Önce

2022/3 sözleşmeli er oldum kazandım ama eğitim yerim belli olmadı ne zaman belli olur bilgisi olan var mı

Bekir Bulut
Bekir Bulut @Sedat Akın - 2 ay Önce

Ben de kazandım 26 aralıkta sağlık heyetinden de geçtim eğitim için çağırılmayı bekliyorum