Jandarma Genel Komutanlığına 50 Korucu Alımı Yapılacağı Duyuruldu!

Jandarma Genel Komutanlığı için 50 güvenlik korucusu, köy korucusu alımı yapılacağı belirtildi. Şartlar nelerdir, nasıl başvuru yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığına 50 Korucu Alımı Yapılacağı Duyuruldu!

Türkiye'nin tüm illerinde faaliyetlerine kesintisiz devam etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı için her sene uzman erbaş, astsubay ve subay alımları devam ederken bir yandan da Valilikler korucu alımı, köy korucusu alımı ilanları yayımlayarak askeri personellere destek vermektedir. Buna göre adaylarımızdan çok sayıda kişi korucu alımı ilanı beklediği için yayımlana duyuruyu sizlere paylaşıyoruz. Muş Valiliği tarafından yapılan resmi açıklama da toplam 50 kişilik korucu alımı yapılacağı belirtildi.

Görev Yapılacak Bölgeler

Muş Valiliği, mülki sınırlar içinde belde ve köylerde 15, Hasköy İlçe Kaymakamlığı sınırları içinde; belde ve köylerde 5, Korkut İlçe Kaymakamlığı sınırları içinde; belde ve köylerde 5, Bulanık İlçe Kaymakamlığı sınırları içinde; belde ve köylerde 10, Malazgirt İlçe Kaymakamlığı sınırları içinde; belde ve köylerde 15 olmak üzere, Güvenlik Korucu sayılarının takviye edilmesi maksadı ile toplamda 50 Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır. Açıklaması yapıldı ve hangi korucunun hangi bölgede görevlendirileceği de açıklanmış oldu.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Muş Valiliğinin 50 kişilik korucu alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların 10 Şubat tarihinden başlayarak 6 Mart tarihine kadar bağlı bulundukları İlçe Jandarma Komutanlıklarına şahsen müracaat etmeleri, ilgili evraklarını teslim etmeleri, formları doldurması gerekmektedir. İstikliler için duyuru yapılmış olup istenen belgeler ve evraklara ilişkin resmi bir bilgi verilmemiştir. Korucu olmak isteyenlerin İlçe Jandarma Komutanlığına giderek konu hakkında bilgi edinmesi gerekmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Türkiye geneli alım nezaman olacak

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Van çaldırana korucu alımı 3senedir yapılmıyor ilçemizede yapılsın istiyoruz

Vedat
Vedat - 2 yıl Önce

Sayın bakanım korucu alımı istiyoruz kars Digor dağpınar mahalemiz beldeden 5km uzakta ve telikeli siyasi nedenlerden dolayı korucu alımı yapılmıyor korucu alımı istiyoruz saygılar

Firat
Firat @Vedat - 2 yıl Önce

Vedat kardeş sesini duyurma ya hep çalışıyorsunuz helal olsun sana bende karsliyim karssa akacaklarmi.2 senedir bekliyoruz.hiç bir haber yok

Mükremin
Mükremin - 2 yıl Önce

Türkiye geneli alim yapilsin artik elazığ palu ilcesine alim bekliyoruz sayin bakanım

Yüksel
Yüksel - 2 yıl Önce

Bingölle nezaman kurucu alınacak sayın bakanım

Yüksel
Yüksel - 2 yıl Önce

Bingölle nezaman kurucu alınacak sayın bakanım

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Erzurum oltu ya korucu ne zaman alacaksınız sayın bakanim

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Erzurum oltu ya korucu ne zaman alacaksınız sayın bakanim