Jandarma 40 Bin Uzman Erbaş Sınava Çağırılmıştı! 4. Grup Duyurusu Ne Zaman?

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı için 40 bin adayı sınava çağırmıştı. ilk 3 grup duyurusu yapıldı. Ancak hala 4. grup duyurusu bekleniyor. Peki ne zaman?

Jandarma 40 Bin Uzman Erbaş Sınava Çağırılmıştı! 4. Grup Duyurusu Ne Zaman?

Geçtiğimiz yıl başvusu alınan uzman erbaş adayları büyük mekrala 4. grup duyurusunu bekliyor. 40 Bin adaydan başvuru alan jandarma Genel Komutanlığı 1 inci, 2 inci ve 3 üncü grup çağrısı duyurularını yaparak mülakata çağırdı. Ancak çok uzun süredir beklenen 4. Grup çağrısı duyurusu hala jandarma genel komutnalığından gelmedi. Peki 4. Grup duyurusu ne zaman gelecek? Adaylar mülakatlara çağırılacak mı? Açıklama yapıldı mı? İşte tüm detaylar.

40 BİN ADAY SINAVA ÇAĞIRILDI!

jandarma Genel Komutanlığı 2019-1 kapsamında Yarısı KPSS puanı ile ve diğer yarısı KPSS şartı olmaksızın 40 bin uzman erbaş adayı sınava çağırıldı. Sınav sonrası ilk üç sınav çağrısı duyurusu yapıldı.

CİMERE YAZILAR YAZILIYOR!

Uzman erbaş adaylarından 4. Grup duyurusu bekleyen adaylar devamlı olarak taleplerni Cumhurbaşkanlığı CİMER e iletiyor. Ayrıca adayların uzman erbaşlık için 4. grup duyurusu İşin Olsa ekibi tarafından dikkate alınıyor. Bizlere devamlı olarak yazan Uzman Erbaş adayları için her daim güncel haberleri takip ediyoruz.

EK SINAV DUYURUSU YAPILDI

Geçtiğimiz yıl 40 bin aday sınava katılarak başarılarını sergilediler. Jandarma Genel Komutanlığı başvuru işlemleri sonrası ilk ek sınav duyurusunu 11 Haziram 2020 tarihinde Jandarma Personel Temin adresi üzerinde yaptı.

YENİ DUYURULAR GELECEK!

Jandarma yaptığı açıklamalarda Eğitim süreci, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesin göre yeni sınav takvimleri Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet adresi üzerinde yayımlanacak.

4. GRUP DUYURUSU NE ZAMAN?

Jandarma Genel Komutanlığı 4. Grup duyurusu çok geç kaldı. Ancak mart ayında ülkemizde görülen Koronavirüs nedeni ile bir çok sınav ve başvuruların süresi değişti. Bu kapsamda normalleşme sürecinde yeniden masaya alınan süreçlerde Jandarmadan 4. grup duyurusu gelecektir.

DUYURUDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREBİLİR VE BİZLERİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

YORUM EKLE