Hava Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor

Hava Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda sözleşmeli er alımı yapmaya devam ediyor. Başvuru şartları ve tarihi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor
Hava Kuvvetleri Komutanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda sözleşmeli er alımı yapmaktadır. Diğer komutanlıklara göre dönem dönem alım yapmak yerine genel olarak yıl boyunca alım yapan ve başvuruları sürekli olarak kabul etmekte olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2 bin lira maaş alarak görev yapacak olan sözleşmeli er alımı devam ediyor. Peki başvuru yapacak olan adayların sahip olması gereken özellikler nedir? Kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar.

Kimler Başvuru Yapabilir

Hava Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere yıl boyunca sözleşmeli er alımı yapmaya devam etmektedir. Peki başvuru yapacak olan adayların hangi niteliklere sahip olması gerekiyor ve kimler başvuru yapabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
21 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak
Boy - kilo orantılı olmak
Askeri okullardan atılmamış olmak
Hapis cezası almamış olmak
Sicili temiz olmak
Sağlık problemi olmamak
Erkek aday olmak
En az ilköğretim mezunu olmak

Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam etmek ve başvuru yapmak isteyen adayların yukarıda belirtilmiş olan niteliklere sahip olması gerekmektedir. Bu niteliklere sahip olan adaylar aşağıda ki link aracılığı ile başvuru yapabilir. Başvuruların yapılması ile adayın kazanıp kazanmadığı açıklanma tarihlerinde belirlenecek olup kazanan adayların 3 yıl boyunca görevde istihdam etmesi gerekmektedir.

ik.tekok.edu.tr/sozer/basvuru.aspx
Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 02:27
YORUM EKLE