Deniz Kuvvetleri Komutanlığına En Az İlköğretim Mezunu 1640 Sözleşmeli Er Alımı!

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığına 2019 yılı sözleşmeli er alım başvuruları başladı. Adaylar başvurularda en az ilköğretim mezunu olmaları yeterli olacak. 26 Nisan tarihinde başlanan başvurular için son başvuru tarihi ile başvuru şartları haberimizde..

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına En Az İlköğretim Mezunu 1640 Sözleşmeli Er Alımı!

1640 sözleşmeli er alımı yapılacak. Başvurularda en az ilköğretim mezunu olmak yeterli olacak.

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli er alımları başvuru ilanı açıklandı. Buna göre Personel temini Dairesi Başkanlığı üzerinden yapılacak olan sözleşmeli erbaş ve sözleşmeli er hakkında genel hususlar başvuru şartları, başvuruların ne zamana kadar yapılabileceği ve diğer gerekli işlemler kesinlik kazandı.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adayların başvurularda T.C. vatandaşı olmaları en az ilköğretim ve dengi okullardan mezun olmaları, askerliğini erbaş yada er olarak tamamlamış olanlar için 25 yaşını bitirmemiş olmaları, askerliğine başlamamış olanlar için ise 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmaları, daha önce TSK bünyesinden ilişiği kesilmemiş olmaları, daha önce TSK bünyesinde görev yapmamış olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları ile başvuru ilanı kılavuzunda sayfa  5 ile 6'da belirtilen genel hususları taşımaları gerekli olacak. Buna göre başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Askeri personel alımı kapsamında DKK'ya istihdam edilecek 1640 sözleşmeli er alımlar için başvurular https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacak. Girişler e-devlet sistemi üzerinden yapılacak. İnternet üzerinden yapılacak olan başvurularda seçim aşamasında başvuru evrakları kontrol edilecek. Evrak teslimi yapmayan, başvuru şartını taşımadığı anlaşılan adayların başvuruları iptal edilecek. Diğer yandan askerliği devam ederken başvuru yapacak olan adaylar ise birliklerine başvuru yapabilecekler.

Diğer detaylar için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 18:24
YORUM EKLE