Bitlis Adilcevaz 98 Korucu Alınacak! Başvuru Şartları ve Detayları

Bugün yapılan duyuru ile Bitlis ilinin Adilcevaz ilçesi için 98 yeni güvenlik korucusu alımı yapılacağı duyuruldu. Peki başvuru şartları ve detayları nedir?

Bitlis Adilcevaz 98 Korucu Alınacak! Başvuru Şartları ve Detayları
Ülkemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ki terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonların devam etmesi ile çok sayıda güvenlik personeli alımı yapılmaya devam ediyor. İçişler Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı yayımlamış oldukları ilanlar ile askeri personel alımları yapmakta olduğu gibi il ve ilçe valilikleri yayımladığı bildiriler ile güvenlik korucusu alım ilanları yayımlamaktadır. Genel olarak Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için güvenlik korucusu alımları yapılmakta olup bugün Bitlis ilinin Adilcevaz ilçesi kaymakamlığı yaptığı duyuru ile 98 güvenlik korucusu alımı yapacağını duyurdu.

Başvurular Nasıl Yapılır

Adilcevaz Kaymakamlığından yapılan duyuru ile 98 güvenlik korucusu alımı yapılacağı duyuruldu. Peki adaylar bu duyuruya nasıl başvuru yapabilir? Başvuru yapmak isteyen adayların Bitlis ili Adilcevaz ilçe Kaymakamlığına giderek sorumlu yazı işleri müdürlüğüne gitmesi ve gerekli müracaatlarını yapması gerekmektedir. Yine Adilcevaz İlçe Jandarma Karakoluna gidecek olan adaylar buradan gerekli bilgiyi öğrenebilir ve başvurusunu yapabilir.

Alınacak olan 98 güvenlik korucusunun 24'ü merkezde korucu olarak istihdam edecek iken geriye kalan güvenlik korucuları Adilcevaz ilçesinin çeşitli yerlerine konuşlandırılacak ve buralarda görev yapacaktır. Başvurular için Adilcevaz Kaymakamlığı ya da Adilcevaz İlçe Jandarma Komutanlığı ile adayların irtibata geçmesi gerekmektedir.

YORUM EKLE