Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alım Başvuruları Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir? Başvuru Ekranı

Sahil Güvenlik Komutanlığı geçtiğimiz gün bünyesinin personel eksikliğini kapatmak amaçlı farklı branşlarda uzman erbaş alımı yapacağını belirtti. Adaylar başvurularına bugün başlayabilirler. Buna göre haberimizin devamından başvuru bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alım Başvuruları Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir? Başvuru Ekranı

Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için Uzman Erbaş alımı gerçekleştirecek. Söz konusu ilana sadece başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecek. Başvuru şartları arasında lise mezunu olmak, Askerliğini yapmış veya yapıyor olmak gibi nitelikler aranmaktadır. Haberimizin devamından bu bilgilere ulaşacaksınız.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Topçu, Motorcu, Telsizci ve Kurbağa adam branşlarında alım yapacak ve adaylara bu yönde yüzme testi yapılacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Adaylar başvurularına bugün ( 17 Ağustos 2018 ) itibari ile başlayabilirler. Buna göre adaylar başvurularını elektronik ortamda Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Adaylar başvurularını www.sahilguvenlik.gov.tr adresi üzerinde bulunan bilgileri dolrurarak yapmaları gerekmektedir.Tüm branşların veya bazı branşların başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamaz ise idare tarafından başvuru süresi, tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecektir. Bu durum, www.sahilguvenlik.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2018 yılının Ocak ayı itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak, En az lise mezunu olmak, Askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmaları gereklidir.

Askerlik hizmetini yapan adaylardan terhis süresini üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak şart ıaranacak ve henüz askerlik görevini bitirmemiş devam eden adaylardan ise, Uzman Erbaş olacaklar için Niteik belgesine sahip olmaları istenecektir.

Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, en az 164 cm boyunda olmak ve kilo ölçümüne göre olmak, Askeri okullar ile ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK'da daha önce subay, Astsubay, uzman Jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak ve alım yapılacak branşa göre gerekli ihtisasta olmak şarttlarıda yer almaktadır.

Başvuru kılavuzuna ulaşmak isteyen adaylar Buraya Tıkayınız.

Başvuru Ekranı için ise Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem
Kerem - 2 yıl Önce

Neyin lise mezunu arkadaş bölümleri yaz bari

SAMET AKTAŞ
SAMET AKTAŞ - 2 yıl Önce

SAÇMALIĞIN BU KADARI SEN GİT HUDUTTA BEKLE 12 SAAT NÖBET TUT SAHİL GÜVENLİKTE ASKERLİK YAPMIŞ Bİ ADAM KADAR DEĞERİN OLMASIN BAŞVURU YAPAMA COME TO TÜRKİYE

Tolga
Tolga - 2 yıl Önce

Başvuru yapan olmadımı hiç benim şartlar uyuyor ben başvurumu yaptım

Kadir
Kadir @Tolga - 2 yıl Önce

Terhis belgesini e devletten çıkarsak oluyor mu acaba