MSB Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Sona Erdi! Başvuru ve Seçim Aşamaları

MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı sözleşmeli er alımı başvuruları sona erdi. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Seçim aşamaları nedir?

MSB Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Sona Erdi! Başvuru ve Seçim Aşamaları

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan hava Kuvvetleri Komtuanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere geçtiğimiz günlerde 2019 yılı için sözleşmeli er alımı yapacağını belirtmişti. Hava Kuvvetlerine başvurular ilanın yayım tarihi olan 19 Eylül 2019 tarihi itibari ile başlamıştı. Milli Savunma Bakanlığı söz konusu ilanı 30 Eylül 2019 tarihi itibari ile sisteminden kaldırdı. Başvuru sayısı yeterli olduğu için başvuru ekranı kapatıldı. Şimdi ise adaylar başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ve seçim aşamalarını merak ediyorlar. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili ilan hakkında detayları aktarmaya devam edeceğiz.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN NEREDEN AÇIKLANACAK?

Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı için başvuru sonuçlarının açıklanması için herhangi bir tarih vermedi. Başvurusunu yapmış olan adaylar ve başvurusunu geçerli olan adaylar için seçim aşamaları ve sınava katılacakları tarhiler MSB PERTEM internet adresi olan https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden yayımlanacak olup bunun dışında adyalara  bir tebligat gönderilmeyecektir. Ancak bazı durumlarda adaylara kesa mesaj eya posta gönderilebilmektedir. Bu sebeple adayların başvuru için hangi bilgileri kullandıkları büyük öenm taşımaktadırç

SEÇİM AŞAMALARI:

Başvurusu kabul edilen adaylar, MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında (Mamak/ANKARA) veya daha sonradan duyuru yapılacak sınav merkezinde aşağıda belirtilen sınav/aşamalardan geçecektir. Adaylara seçim aşaması sınavları kapsamında yazılı 9/15 sınav yapılmamaktadır. Seçim aşamaları aşağıda belirtilen sıra ile aşamalı olarak gerçekleştirilir. Bu aşamaların birinde başarısız olan aday bir sonraki aşamaya geçemez ve başarısız sayılır. Adayların bütün işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanacak, tüm aşamalarda başarılı olan adaylar sağlık raporuna yönlendirilecektir

  1. Evrak kabul faaliyetleri
  2. Fiziki değerlendirme (boy ve kilo oranlarının kontrolü )
  3. Fiziki yeterlilik testi
  4. Mülakat
  5. Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri

olmak üzere toplamda 5 adımda tamamlanacaktır. Başvuru kılavuzundaki diğer bilgileri ve sınav aşamalarını incelemek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 23:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anil
Anil - 2 yıl Önce

Hava kuvvetlerine başvurdum ama sorgulamada kayıt bulunamadı diyo nasil olacak

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Kardesim o onceki mulakata girenlerden egitime çağıranlar oluyo bu farklı daha açıklanmadı