MSB Askeri Komutanlıklara 2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan askeri komutanlıklar bünyelerindeki eksikliği gidermek için geçtiğimiz günlerde Sözleşmeli Er alımı yapacaklarını belirttiler. Ancak başvurularda artık sona güne gelindi. İşte başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

MSB Askeri Komutanlıklara 2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er alımı yapıyor. Devlet Personel Naşkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı 2018 yılı için sözleşmeli er temini için kılavuz yayımlamıştı. Başvuruları devam eden ilan için artık sona günlere gelindi. Başvuru şartları ve detaylar aşağıdaki gibidir.

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için 2018 yılı Sözleşmeli Er Başvuru kılavuzu yayımladılar. Başvuruların 25 Eykük 2018 tarihi itibari ile başlamasının ardından artık sona ermekte ve başvuru şartlarını sizlere birkez daha aşağıda aktarıyor olacağız.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Milli Savunma Bakanlığı alımını yaoacağı sözleşmeli er pozisyonu için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az İlköğretim Mezunu olmak, Askerliğini erbaş ve er olarak tamamlamış olmak, Başvuruların alınacğaı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 25 yaşını bitirmemiş olmak, Askeri Okullar ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, TSK dan her ne sebeple olursa olsun bağlantısı koparılmamış olmak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak, Askerlik hizmetine başlamış veya askerlik hizmetinin tamamlamış olanlar 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile 20 yaşından gün almış ve 25 yaşından büyük olmamak, TSK, Jandarma ve Sagil Güvenlik sağlık yönetmeliğinde belirtilen erbaş ve erler için belirtilen nitelikleri taşımak ve Herhangi bir başka kurumua veya kuruluşa mecburi hizmet şartı bulunmamaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Söz konusu olan Sözleşmeli er ilanına başvurular 25 Eykük 2018 tarihi ile ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştı ve adaylar başvurularını en geç 26 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir. 

Hala askerliğine devam eden adaylar için Elektronik ortamda başvuru yaptıktan sonra Başvuru kılavuzunda belirtilen Tablo 3 teki dilekçeyi çıktısını alarak kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan başvuru kılavuzu bağlantısını kullanabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 08:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 2 yıl Önce

ustam basvuru yapalı 1 ay gecti ne zaman cevap gelecek sonuclari yani

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Hocam peki buna askerligini yapmamış yani daha başlamamış olanlar alınmıyor mu ?

Seher
Seher - 2 yıl Önce

Arkaslar basvuru nasil yapiyor