Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımı! ( HKK, KKK ve DKK )

Milli Savunma Bakanlığı bünyesine Askeri ilanlar kategorisi için ilan yayımladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı KKK, DKK ve HKK bünyesine Sözleşmeli er ve Uzman Erbaş alımı gerçekleştirecek. Haberimizde başvuru şartlarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımı! ( HKK, KKK ve DKK )

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı askeri personel alımı yapacağını ilan etti. Buna göre Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Kara Kuvvetleiri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlğı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli er alımı ve Uzman erbaş alımı yapacaklar. Bu doğrultuda yayımlanan başvuru kılavuzlarını İşin Olsa ekibi olarak sizlere iletiyoruz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlgili ilanlara başvuru yapacak adaylar ncelikle belirtilen nitelikleri taşımak zorundadırlar. Buna göre En Az ilköğretim ve En az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler. İlgili ilanlara dah adetaylı aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI:

Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri komutanlıkları 2018 yılı için yayımladıkları ilana göre adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az ilköğretim mezunu olmak, Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamamış olmak, Başvuru yılının Ocak ayının ilk günü itibari ile 25 yaşını bitirmemiş olmak, Askeri okullardan ve TSK'dan her ne sebeple olursa olsun ilişkisi kesilmemiş olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, TSK'da daha önce Subay, Astsubay, Uzman Jandarma veya Uzman Erbaş , Sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Herhangi bir suçu bulunmamak, 

Askerlik hizmetini yapmakta iken Askerliğe El verişli Değildir olarak terhis edilmemiş olmaları gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularına başlayabbilir ve en geç 26 Ekim 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre adaylar başvurularını Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin internet sitesi olan https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir İlanın başvuru kılavuzuna ulaşarak daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve ilgili başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. İlanın Tam Metni için Buraya Tıklayınız.

UZMAN ERBAŞ ALIMI:

Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilan edilen duyuruya göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için 2018 yılı Uzman Erbaş alımı için başvuru kılavuzu yayımladı. Yayımlanan kılavuza göre adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak veya buna denkliği olan Yurtdışı okullardan mezun olmuş olmak.

Askerlik hizmetini Erbaş veya Er olarak yapmış veya başvuru esnasında yapıyor olmak, Askerliğini yapmış olanlar için başruvu tarihinin ilk günü itibari ile terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak, 2018 yılının İlk günü itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak, Askeri Öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK da daha önce Subay, Astsubay, uzman Jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerlik hizmetini yapmakta ike Askerliğe el verişli değildir olarak terhis edilmemiş olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, gibi nitelikler aranmaktadır. Adaylar ilgili nitelikler hakkında daha detaylı bilgi almak için başvuru kılavuzunu incelemeleri gereklidir.

Söz konusu ilan için adaylar başvurularına 25 Eylül 2018 tarihinde başlamış olup en geç 26 Ekim 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra, kıt’a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. (Seçim aşamaları tarihleri bilahare internet adresinden kayıtlı telefon numaralarına SMS ile bildirilecek olup adayların adreslerine çağrı mektubu ve elektronik posta gönderilmeyecek, gazete ilanı verilmeyecektir.)

İlgili ilan hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURU EKRANI

Ayrıca yayımlanacak olan diğer Askeri ilanlardan haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 01:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esat
Esat - 2 yıl Önce

Ortaokul uzman onbaşı başvuruları ne zaman başlayacak

Hilmi emiral
Hilmi emiral - 2 yıl Önce

Uzmanda askerlik şartı istenmiş anacak başvuruyu yaptım engel çıkmadı karşıma nasıl olucak

Mehmett
Mehmett - 2 yıl Önce

Şu yaş ve askelik şartına bir çözüm bulun bizde bu vatanın evladıyızz

Yusuf Aykut
Yusuf Aykut - 2 yıl Önce

Kpss şartmı bu zamana kadar kpss istenmedi

Ferdi
Ferdi - 2 yıl Önce

Ben ortaokul mevzunyum başvurum kabul oldu sizce ne olur elenirmiyim

ÖMER
ÖMER - 2 yıl Önce

Şu yaş sınırını 29.. 30.. yapsanız ne olur yani.!!!

Cem
Cem - 2 yıl Önce

Lise mezunuyum başvuru yapamıyorum kpss yede girmiştim 64 puan almıştım tercih yapamazsınız yazıyo

Geç kalanlar
Geç kalanlar - 2 yıl Önce

Biz 35 yaşını geçenler hiç bir yere baş vuramıyur neden o kadarda geç değil bu yaşlar bir çok ülkede yaşsınırı yoktur polislik veya sözleşmeli askerlik için bizlere de imkan tanınmalı