Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu başladı. Tapu ve Kadastro ( TKGM ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda bilişim personeli alımı yapacak. Alımlar KPSS Puanı ile veya KPSS siz yapılacak.  İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilan hakkında detayları aktaracağız.

Başvurular Sona Eriyor!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvurusu sona eriyor. KPSS Puanı ile veya KPSS siz personel alımı başvurusu 6 Mayıs 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 10 Mayıs 2024 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 6 - 10 Mayıs 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/tapu-ve-kadastro-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

KPSS ile veya KPSS siz Personel Alımı Nedir?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alımı kapsamında yayımlanmış olan ilan için alımlarda KPSs ve YDS puanı şartı aranacak.

KPSS Puanı ile yapılacak başvurularda 2022 veya 2023 yıllarnda yapılmış olan KPSS'de P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve YDS İngilizceden puan almış olmak şarttır. Öte yandan Başvuru değerlendirmesinde %30 YDS ve %70 KPSS puanı ele alınacak sözlü ve Uygulaması sınav yapılacak.

KPSS siz Personel kapsamında Adayların Başvuru değerlendirmesinde KPSS Puanı 70 puan üzerinden %70 KPSS ve %0 YDS puanı olarak ele alınaran sözlü veya uygulamalı sınav yapılacak.

Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları Nedir?

TKGM bünyesine " Kıdemli CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı, CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı, Yazılım Mimarı, Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı " kadrolarında yapılacak. Buna göre;

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise " Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden " mezun olmuş olmak şartı aranacak

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

İLANIN TAM METNİ BURADA