Jandarma 2019-1 Uzman Erbaş Alımı Hakkında Duyuru Yaptı! 4. Grup Duyurusu Ne Zaman?

Jandarma Genel Komutanlığı az önce yayımladığı son dakika duyurusuna göre uzman erbaş alımları için 1. ve 2. grup duyurusu yaptı. İşte Duruma ilişkin sonuçlar.

Jandarma 2019-1 Uzman Erbaş Alımı Hakkında Duyuru Yaptı! 4. Grup Duyurusu Ne Zaman?

Jandarma Genel Komutanlığından binlerce adayın beklediği duyuru az önce yayımlandı. Jandarma Personel Temin sistemi üzerinde yayımlanan duyuruya göre 2019-1 kapsamında alımı yapılan binlerce adayın uzman erbaş hakkında durumuna güncelleme duyurusu yapıldı. Adaylar ilgili duyuru ile durumlarını öğrenebilecekler.

2019-1 UZMAN ERBAŞ ALIMLARI:

Geçtiğimiz yıl Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Mart ayında ilanı yayımlanan uzman erbaş alımlarına 40 bin kişilik başvuru alındı ve alımların yarısı KPSS puanı ile ve diğer yarısı KPSS olmadan yapılmıştı. Binlerce adayın başvuruları incelenerek yapılan açıklamalara göre herkes seçim aşamasına katıldı.

Adayların Temmuz ayında seçim aşamaları yapılarak, Ön Sağlık, Spor ve Sözlü Mülakat seçimlerini başarılı bir şekilde geçen adaylar eğitim duyurusu beklemeye başladılar. 4 farklı gruba ayrılan adaylar için 1. ve 2. grup uzman erbaş alımı duyurusu yapıldı. Adaylar Jandarma Personel Temin Sistemi üzerinden durum güncellemelerini öğrenebilecekler.

JANDARMA PERSONEL TEMİNDE GELEN DUYURULAR:

Jandarma 17 Şubat 2020 tarihli sabah saatlerinde art arda iki farklı duyuru yaptı. Yapılan ilk duyuruda, " 2019-1 DÖNEM I.GRUP (MAYIS 2019) UZMAN ERBAŞ ADAYLARININ DURUMUNA İLİŞKİN GÜNCELLEME DUYURUSU" yer verildi. İkinci duyuruda ise, " 2019-1 DÖNEM II.GRUP (TEMMUZ 2019) UZMAN ERBAŞ ADAYLARININ DURUMUNA İLİŞKİN GÜNCELLEME DUYURUSU" na yer verildi ve adaylar e-Devlet kapısı ile durumlarını inceleyebilecekler.

3. GRUP VE 4. GRUP DUYURUSU NE ZAMAN YAPILACAK!

Adayların taleplerine bakacak olursak Jandarma Genel Komutanlığından aynı duyuruların 3. grup olanı da bekleniyor. Bir yıldır bekleyen adaylar ilgili 3. Grup Uzman Erbaş Duyurusu ve 4. Grup Uzman Erbaş duyurularını bekliyorlar. 

Bu bağlamda 1. ve 2. duyurular yapıldı ve önümüzdeki günlerde adayları talepleri göz önüne alınarak 3. ve 4. grup uzman erbaş çağrısı yapılması bekleniyor.

ADAYLAR YENİ ALIM BEKLİYOR!

İşin Olsa ekibi olarak aldığımız geri dönüşlerde adaylar 2020-1 kapsamında yeni uzman erbaş alımları bekliyor. Ancak MSB birlik komutanlıklarına iletilen emirde erbaş ve erler hakkında tanıtıcı bilgilendirme yapılması istendi ve iletilen yazıda önümüzdeki 3 yıl dışarıdan uzman erbaş alımı yapılmayacağı bildirildi. 

Bu yönde askerlik görevini yapmakta olan adaylar arasından sözleşmeli er/ erbaş alımı yapılacağı bildirildi

UZMAN ERBAŞ ÇAĞRISI BEKLEYEN ADAYLAR BURADA. TIKLA SENDE KATIL

Yeniz Uzman Erbaş alımlarından haberdar olmak için ise uygulamamızı indiriniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 09:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 1 yıl Önce

Arkdaslar ben 2019-1 3. Gurup da kazandım ama hiçbir haber alamadım eğitim ne zaman bı bilgisi olan varmı birde bu güncelleme duyurusu ne oluyor tam olarak

okan
okan - 1 yıl Önce

1 2 yi daha önce de güncelleme duyurusu yaptı şimdi tekrar yaptılar

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Bu neya

Osman
Osman - 1 yıl Önce

Yazıktır bunca zamandır bekletiliyoruz bu millet vatan heyecanı ile yanıp tutuşuyor gençlerimiz 1 yıldır bekliyor bir an önce engellerin kalkıp verilen sözlerin yerine getirilmesi gerekli.