Tillo Kaymakamlığı 30 Güvenlik Korucu Alıyor!

Tillo Kaymakamlığı 30 adet yeni güvenlik korucu alımı yapacaktır. Alımlarla ilgili detayları,başvuru koşullarını sizler için derledik. Detaylar haberimizdedir.

Tillo Kaymakamlığı 30 Güvenlik Korucu Alıyor!

Son zamanlarda yaygın olarak doğu illeri kapsamında başlayan güvenlik korucusu alımları devam etmekte olup 15 Temmuz itibari iler yayınlanan yeni ilanlar arasında Tillo Kaymakamlığı tarafında ilçe Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde olmak üzere 30 güvenlik korucusu alımı yapılacağı açıklandı. Güvenlik korucusu ilanına başvuru yapmak için adayların sağlaması gereken birtakım şartlar olmakla birlikte bu şartlar ve alıma ilişkin detaylar ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Hangi Köylere Alım Yapılıyor?

Tillo Kaymakamlığı tarafından yayınlanan ilanda Polis sorumluluk bölgesinde bulunan Fakirullah Mahallesinden (13), Mücahit Mahallesinden (9) Saydanlar Mahallesinden (8) olmak üzere toplam (30) Güvenlik Korucusu alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Başvuru Şartları Neler?

İlgili ilana başvuru şartları arasında, Türk vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak ya daaskerlikten muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak, en az ilkokul mezunu olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216’ncı maddesinin 1’inci fıkrasında yazılı suçlardan hüküm giymemiş olmak, taksirli suçlardan hükümlü bulunmamak,3713 sayılı terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bukonuda hüküm giymemiş olmak,Kan davasından hüküm giymemiş olmak, hâlihazırda görevlendirileceği köyde veya jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığıbulunmamak,Siyasi parti üyesi olmamak, Köy/ mahalle muhtarlığı ve 'ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelenorganlarında görevli olmamak, güvenlik Soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak, yeterli sayıda aday bulunmaması halinde birinci fıkradaki 40 yaş 50 yaş olarak uygulanmaktadır.

Başvuru Şekli

İlgili ilana başvuru yapmak isteyen adaylar ilanda yer alan beleğeler ile birlikte 14 Temmuz 2020- 23 Temmuz 2020 tarihleri arasında şahsen başvuru yapılacak olup son başvuru 23 Temmuz 2020 saat 17:00’a kadar adaylar başvurularını gerçekleştirmelidir.

İlanda yer alan belgeleri görüntülemek ve ilana ilişkin detayları öğrenmek için: //www.tillo.gov.tr adresi duyurular kısmından erişim sağlayabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kutbettin orak
kutbettin orak - 3 yıl Önce

nasl başvuru yapabilirz

Tümay
Tümay - 3 yıl Önce

Kahramanmaraş onikisubat ilcesi korucu alım ilanı bekliyoruz sn bakanım bir acıklama yaparsanız seviniriz saygılarımla arz ederim

Ali malatya
Ali malatya - 3 yıl Önce

Malatyaya ne zaman korucu alımı olacak

Umut
Umut - 3 yıl Önce

Kilis için merkez bağlı sınıra yakın köylere ne Zaman geliyor alım sayın yetkililerimiz duyun sesimizi saygılar kilis'ten