Emniyet Müdür Yardımcısı Ve Komiser'i Şehit Eden 4 Üst Düzey PKK Militanı Öldürüldü

4 üst düzey PKK'lı Bingöl'de öldürüldü.Öldürülen PKK militanlarının üzerlerin de çıkanları görenler büyük bir şok yaşadı. Öldürülen PKK'lıların Bingöl'de 9 Ekim 2014 tarihinde yapılan hain saldırı sonucunda kaybettiğimiz şehit düşen Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve komiser Hüseyin Hatipoğlu'nun öldürenler olduğu belirtildi.

Emniyet Müdür Yardımcısı Ve Komiser'i Şehit Eden 4 Üst Düzey PKK Militanı Öldürüldü

4 üst düzey PKK'lı Bingöl'de öldürüldü.Öldürülen PKK militanlarının üzerlerinde çıkanları görenler büyük bir şok yaşadı. Öldürülen PKK'lıların Bingöl'de 9 Ekim 2014 tarihinde yapılan hain saldırı sonucunda kaybettiğimiz şehit düşen Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve komiser Hüseyin Hatipoğlu'nun öldürenler olduğu belirtildi.


Bingöl'de 9 Ekim 2014 tarihinde, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve komiser Hüseyin Hatipoğlu'nun şehit edilmesi, Emniyet Müdürü Atalay Ülker ile birlikte polis memuru Uğur Atlı'nın yaralanması olayına karıştığı belirtilen 4 PKK'lı dün akşam güvenlik güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürüldü.

YOL KESME EYLEMİ YAPARKEN VURULDULAR

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, dün gece yaşanan çatışma hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Bingöl-Elazığ karayolunun 5'inci kilometresinde bulunan Kurudere Mevkii'nde yol kesme teşebbüsünde bulunan PKK'lılara düzenlenen operasyonda 4 PKK'lının ölü oalarak ele geçirildiğini belirten Vali Köşger, 3 polis ve 1 sivil vatandaşın da hafif bir şekilde yaralandığını belirterek, "Kurudere mevkiinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yol kesme teşebbüsünde bulunuldu. Bu teşebbüs akabinde güvenlik güçlerimiz, emniyetimiz öncelikle, çok seri bir şekilde olaya müdahale etti. Devamında Bingöl'deki tüm güvenlik unsurları, İl Jandarma Alay Komutanlığımız ve Emniyetimiz, Kandil koordinasyonlu eş güdüm içerisinde bir operasyon gerçekleştirdi. Yol kesme teşebbüsünde bulunan bölücü terör örgütü mensuplarına karşı bugün elde ettiğimiz sonuç neticesinde 4 bölücü terör örgütü mensubu ölü olarak ele geçirildi.


ÜZERLERİNDEN DAHA ÖNCE GÖRÜLMEYEN BİR SİLAH ÇIKTI

Beraberlerinde Türkiye'de çok fazla daha önce rastlanmamış olan helikopterlere karşı kullanılan zagros adlı bir silah ele geçirildi. El bombaları, kalaşnikof silahlar ve muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirildi. Ele geçen malzemelerden bölücü terör örgütü mensuplarının zayiatlarının ağır olma ihtimali de var. Onu da değerlendiriyoruz" dedi.

"ATALAY ÜRKER'E YAPILAN SALDIRININ OLDUĞU GRUPTUR"


Açıklamasında, çatışmaya giren ve ağır zaiyat veren PKK'lı grubun 6-8 Ekim olaylarından sonra Bingöl'de silahlı saldırıya uğrayan Atalay Ürker'e suikast düzenleyen grup olduğunu belirten Vali Köşger şunları söyledi: "Burada esas üzerinde durmamız gereken husus, bugün ele geçirilen 4 terör örgütü mensubunun daha önce yapılan eylemlere karışmış olmalarıdır. Bunlardan en önemlisi, 6-8 ekim Kobani eylemlerinden sonra ilimizde gerçekleşen ve Türkiye çapında sansasyonel bir etki uyandıran Bingöl İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'e karşı yapılan silahlı saldırı olayını gerçekleştirmiş olmalarıydı. Atalay Ürker müdürümüz yaralı olarak kurtulmuştu, ancak 2 şehit vermiştik. Ölü olarak ele geçirilen grup, o olayı gerçekleştiren gruptur. Bu açıdan sevindirici ve önemli bir husus; bizi memnun eden hususlardan birisi, son dönemde şehre ve şehrin civarına yönelik bu grubun sıklaşan operasyonlarıydı. Bugünkü yapılan operasyonla şehrin civarını rahatsız eden gruba önemli bir darbe vurulmuş oldu."


Ele geçirilen mühimmatlardan öldürülen teröristlerin PKK'da üst düzey yetkili olduğunun anlaşıldığını söyleyen Vali Köşger, "Ele geçirilen malzemelerden üst düzey yetkili oldukları anlaşılıyor. Ancak, şu an kimlikler tam netleştirilemedi. Allah ümmetimizi, memleketimizi bu tür sıkıntılardan kurtarsın. Bu bayram gününde milletimize yaşatmak istedikleri bu sıkıntıyı, çok şükür yaşatamadılar. Kendileri sıkıntı yaşamış oldular. Bu işin memnuniyet verici taraflarından biri de budur" diye konuştu.Sabah

Emniyet Müdür Yardımcısı Ve Komiser'i Şehit Eden 4 Üst Düzey PKK Militanı Öldürüldü

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 00:21

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE