Milyonlarca Telefon Kullanıcısını İlgilendiriyor! Bu Telefonu Kullananlar Tehlikedesiniz

Milyonlarca telefon kullanıcısını ilgilendiren bir güvenlik açığı tespit edildi. Bu telefonu kullanan kişilerin, görüntülerinin ve seslerinin tehlikede olduğu aktarıldı...

Milyonlarca Telefon Kullanıcısını İlgilendiriyor! Bu Telefonu Kullananlar Tehlikedesiniz

Dünya' nın teknoloji devlerinden olan bir markanın, telefonlarında güvenlik açığı olduğu ifade ediliyor. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan telefonun, kullanıcı izin vermeden ses ve görüntüsüne ulaşılabildiği farkedildi. Dünya markası olan Apple' ın iPhone cihazlarında meydana gelen bu güvenlik açığı nedeniyle, kullanıcıların bilgilerinin tehlikede olduğu aktarılıyor.

Apple' a büyük darbe

Apple tarafından konuya ilişkin bir açıklama yapılmadan, Facetime özelliği olarak bilinen uygulama deaktif edildi. Apple uygulamanın güvenlik zaafiyeti konusunda durdurma kararı almak dışında bir adım atmadı. Milyonlarca kullanıcı Google üzerinde, facetime açığı nasıl kapatılır, facetime kapatmak, iPhone güvenlik açığı gibi konularda aramalar gerçekleştiriyor. Milyonlarca iPhone kullanıcısını ilgilendiren bu güvenlik zaafiyetine yönelik olarak şuanda bazı kullanıcıların mikrofonlarını bantlamak gibi eylemler sergilediği de görülüyor. Kullanıcıların Facetime uygulamasını kendilerinin de devre dışı bırakmaya çalıştıkları bilinen süreçte, kişinin facetime çağrıları sırasında sesi ve görüntüsünü aktif etmediği halde sesinin karşı tarafa iletildiği, aramayı kabul ettiği anda görüntüsünü aktif etmemesi halinde dahi görüntüsünün iletildiği aktarılıyor.

Kullanıcılar, Apple ürünlerine bu güvenlik zaafiyetinden dolayı tepki gösterirken; kişisel bilgilerinin ve görüntülerinin kötü niyetli kişilere ulaşmasından korktuklarını ifade ediyorlar. Twitter üzerinde büyük yankı uyandıran güvenlik zaafiyeti konusunda, Apple yetkililerinin yeni bir açıklama gerçekleştirmesi bekleniyor...

Tüm teknoloji, ekonomi ve gündem haberleri mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 23:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE