Milli WhatsApp Mesajlaşma Uygulaması İletee Geliyor! İletee Ne Zaman Çıkacak?

HAVELSAN Genel Müdürü Hamdi Atalay tarafından yapılan açıklama ile WhatsApp'a rakip milli ve güvenli mesajlaşma uygulaması İletee'nin çıkarılacağı belirtildi.

Milli WhatsApp Mesajlaşma Uygulaması İletee Geliyor! İletee Ne Zaman Çıkacak?

Türkiye bilindiği üzere son dönemlerde özellikle silahlı kuvvetler bakımından en hızlı gelişme gösteren ülkeler arasında yer almakta olup yine pek çok platforma yerli sistemler geliştirerek adından dünya basınında sıklıkla bahsettiren ülkelerden bir tanesidir.

Buna göre bugün yapılan açıklama ile bir müjdeli haber daha verildi. WhatsApp bilindiği üzere her ne kadar güvenli olarak bilinse de takip edilebilen bir sistem olarak bilinmekte olan yine Amerika Birleşik Devletleri ABD tarafından yapılan açıklamalar ile tüm mesajlaşmaların takip edileceğine yönelik duyurular gelmekteydi. Bugün HAVELSAN Genel Müdürü Hamdi Atalay çok önemli bir açıklama yaptı ve WhatsApp'a rakip milli mesajlaşma uygulamaası İletee'nin geleceğini söyledi.

DAHA GÜVENLİ ve DAHA İYİ OLACAK!

HAVELSAN Genel Müdürü Hamdi Atalay tarafından yapılan açıklamalar ile bundan önceki yıllarda bu şekilde sistemlere fazla talebin olmadığı ancak şu anda yoğun talebin olduğu için bu alanlara yatırımlara hız verildiği belirtildi. Buna göre WhatsApp'a rakip olacak yerli, milli ve güvenlik mesajlaşma uygulaması İletee çıkarılacak.

Şu an için İletee'nin üzerinde çalışmaların devam ettiği tahmin edilmekte olup HAVELSAN Genel Müdürü Hamdi Atalay tarafından yapılan duyuruda İletee'nin WhatsApp'a göre daha güvenli olacağı, sunucularının tamamının Türkiye'de barındırılacağı, tüm sunucuların yüksek önlemler ile korunacağı, dışarıdan hacklemeye çalışılması durumunda dahi mesajlaşmaların görünemeyeceği ve WhatsApp'a göre daha özellikli olacağı belirtildi. İşin Olsa ekibi olarak bizlerde yerli İletee uygulamamızın ne zaman çıkarılacağına dair yeni açıklamaları bekliyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmutbey
mahmutbey - 4 yıl Önce

yerli instagramıda yaptılar. ModaSky deneyin güzel uygulama gelişmeye devam ediyor.