Dünyanın En Hızlı İnternet Bağlantısı Kuruldu: 1.225 Terabit!!

İngiltereli araştırmacılar buldukları büyük buluş ile dünyanın en hızlı İnternet bağlantısını kurmayı başardılar. İngiltereli araştırmacıların kurdukları bu internet bağlantısı ile Game Of Thrones'in tüm sezonlarını sadece 1 Saniyede HD kalitesinde indiyorlar. Kurulan bu İnternet bağlantısının hızı 1.225 terabit olarak ölçülürken bu bağlantının İnternet kulanıcılarına ne zaman yansıyacağı hakkında net bit bilgi yok..

Dünyanın En Hızlı İnternet Bağlantısı Kuruldu: 1.225 Terabit!!
Dünyanın En Hızlı İnternet Bağlantısı Kuruldu: 1.225 Terabit!!
İngiltereli araştırmacılar dünyanın en hızlı bağlantısını kurdular! Game Of Thrones'un tüm sezonlarını 1 saniyede HD kalitesinde indirebilen dünyanın en hızlı bağlantısını kuran İngiltereli araştırmacılar büyük bir başarıya imza attılar. 1.225 terabit hızında ölçülen bağlantı, dünyanın hızlı bağlantısı olurken, bunun  internet kullancılarına ne zaman yansıyacağına dair net bir bilgi bulunmuyor.
Tek bir gönderici ve müşteri aralarında kurulan bağlantı, tam bir.225 terabit hızında ölçüldü. İngiltere'nin aşağı yukarı web bağlantısından 50,000 kat daha çabuk olduğunu söyleyen UCL araştırmacısı Dr Robert Mayer, laf konusu bağlantı amaçlı,"Örnek verecek olursak; böylesi bir süratle Game of Thrones'un bütün sezonlarını HD kalitede indirmeniz sadece bir saniyenizi alır" ifadesini kullandı. 
1 SANİYEDE İNDİRMEK MÜMKÜN 
Tek bir gönderici ve alıcı arasında kurulan bağlantı, tam 1.225 terabit hızında ölçüldü. İngiltere'nin ortalama internet bağlantısından 50,000 kat daha hızlı olduğunu söyleyen UCL araştırmacısı Dr Robert Mayer, söz konusu bağlantı için,"Örnek verecek olursak; böylesi bir hızla Game of Thrones'un tüm sezonlarını HD kalitede indirmeniz yalnızca 1 saniyenizi alır" ifadesini kullandı. 
15 FARKLI KANAL TEK BİR SİNYALDE BULUŞUYOR 
Araştırmacılar bağlantının kurulumunda birçok sinyal işleme tekniklerinden yararlandılar. Bağlantının bu hızlara ulaşabilmesi için; her biri farklı dalgaboylarında optik sinyaller içeren 15 farklı kanal kullanıldı. Ayrı ayrı modüle edilmiş bu 15 farklı kanal daha sonra tek bir sinyalde birleştiriliyor ve böylece araştırmacıların "Süper Kanal" ismini verdikleri kanal elde edilmiş oluyor. Çalışmanın lideri Dr Robert Mayer şöyle açıklıyor:
SÜPER KANAL TEK BİR SEFERDE TRANSFER OLUYOR 
"Yüksek bant genişliğinde süper-alıcılar kullanmak bizlere; tüm süper-kanalı tek bir seferde transfer etme imkanı sağlıyor. Ayrıca tek bir alıcı kullandığımız için her bir optik alt-kanalın performansı da çok önemli. Alt-kanalların hepsini tek tek maksimize etmemiz bu hızlara ulaşmamızı sağladı. Ülkeler, büyük şehirler hatta kıtalar arasındaki büyük data transferlerinde kullanılan optik iletişim sistemleri için süper-kanalların önemi her geçen gün artıyor." Rekorun altında yatan işlemler biraz karışık olsalar da; bizlerin internet kullanımında herhangi bir değişikliğe, en azından kısa vadede, neden olmayacağını söyleyebiliriz. Yeni Bilgi Dünyanın en çabuk irtibatını kurdular İngiltereli uzmanlar dünyanın en çabuk irtibatını kurdular. bir.225 terabit hızında ölçülen bağlantı, sadece bir saniyede Game of Thrones'un bütün sezonlarını HD kalitede indirebiliyor. bir SANİYEDE İNDİRMEK OLASı. Bir bir gönderici ve müşteri … University College London'dan uzmanlar, dünyanın en çabuk irtibatını kurmayı başardılar. İngiltereli uzmanlar dünyanın en çabuk irtibatını kurdular. bir.225 terabit hızında ölçülen bağlantı, sadece bir saniyede Game of Thrones'un bütün sezonlarını HD kalitede indirebiliyor. 
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 22:53

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE