Lokomotiv Moskova, Türkiye'ye gelmeyecek

Daha önce Rus yönetimine rest çeken Moskov atakımı geri adım attı. Türkiye'ye gitme kararı alan Lokomotiv Moskova U dönüşü yaparak kararından vazgeçti ve Türkiye'ye gelmeyeceklerini açıkladı.

Lokomotiv Moskova, Türkiye'ye gelmeyecek

Daha önce Rus yönetimine rest çeken Moskov atakımı geri adım attı. Türkiye'ye gitme kararı alan Lokomotiv Moskova U dönüşü yaparak kararından vazgeçti ve Türkiye'ye gelmeyeceklerini açıkladı. Suriye sınırında bir Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye'ye birbiri ardına yaptırım uygulamaya başlayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kararlı tutumu futbolu ve turizmi vurdu.

Rusya futbolunun 'Demir Leydi'si olarak tanınan Lokomotiv Moskova Kulübü Başkanı Olga Smorodskaya, Putin'in baskılarına dayanamadı ve takımının Türkiye'de yapacağı kampları iptal etti. Rusya Futbol Federasyonu iki gün önce ülkedeki tüm kulüplere, Türkiye'de yapacakları kampları iptal edip başka ülkelere gitmelerini tavsiye etmişti.

Çok sayıda kulüp bu karara uyacaklarını hemen ilan ederken, Lokomotiv Moskova Başkanı Olga Smorodskaya ilk yaptığı açıklamada, "Türkiye planımızdan vazgeçmeyeceğiz ve kamp planımızı bozmayacağız. Biz kulüp olarak aylar öncesinden bir karar aldık ve masraf yaptık. Ocak ayında Türkiye’de olacağız” ifadesini kullanmıştı. Smorodskaya bu sözlerinin üzerinden 48 saat geçmeden çark etti ve takımının Türkiye'de yapmayı planladığı iki kış kampını da iptal etti.

SMORODSKAYA 'EN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞIM BİLİC' DEMİŞTİ

Rus futbolunun en güçlü isimlerinden biri olan Olga Smorodskaya, cesur çıkışlarıyla ünlü bir kulüp başkanı. 'Demir Leydi' lakaplı Smorodskaya, 2012-13 sezonunda takımını çalıştıran Slaven Bilic için, "En büyük hayal kırıklığım" demişti. 

Hırvat teknik direktörün Beşiktaş'ta elde ettiği başarılara şaşırdığını belirten Smorodsaya, "Bu, farklı türden hayal kırıklığı. Ben onun Lokomotiv Moskova'da başarılı olacağından emindim. Neden Lokomotiv değil Beşiktaş'ta başarı sağladığına ilişkin soruya halen yanıt bulamıyorum. Türkiye'de lig zorlu. Beşiktaş ise 2 sezon ilk 3'te idi. Ama neden biz 9. sıradaydık burada? Halen anlamış değilim” diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 08:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE