Galatasaray Wesley Sneijder İle 3 Yıllık Sözleşme İmzalayacak

Wesley Sneijder'le yeni sözleşme işini milli maçlar sonrasına erteleyen Galatasaray'da beklenen gün geldi çattı.Galatasaray'ın 31 yaşındaki Hollandalı yıldız oyuncuya 3 yıllık sözleşme önereceği konuşuluyor.

Galatasaray Wesley Sneijder İle 3 Yıllık Sözleşme İmzalayacak

Wesley Sneijder'le yeni sözleşme işini milli maçlar sonrasına erteleyen Galatasaray'da beklenen gün geldi çattı.Galatasaray'ın 31 yaşındaki Hollandalı yıldız oyuncuya 3 yıllık sözleşme önereceği konuşuluyor.

 

Sarı-Kırmızılı kulüpteki kontratının son senesine gelen tecrübeli oyuncuya, milli maçlar dönüşünde kontrat sözü verilmişti. Hollanda’nın üst üste aldığı başarısız sonuçlarla birlikte, performansında büyük düşüş yaşadığı gözlenen Sneijder’in, aklının Galatasaray’daki kontrat meselesine takıldığı belirtiliyordu. Sneijder, Cim Bom’la mukavele yenileyip, rahatlamak istiyordu. Nitekim tarafların iki gün içinde pazarlık masasına oturacağı öğrenildi. Galatasaray Yönetimi’nin Wesley için hazırladığı kontrat paketi de belli. 31 yaşındaki oyuncuya zam yapılmayacak. 3.2 milyon Euro olan sabit yıllık ücret aynen korunacak.

 

Artık ek şart şansı yok

 

Sarı-Kırmızılılar’ın en büyük isteği, Sneijder’e son kez ödenecek olan 1.3 milyon Euro tutarındaki imza ücretinde indirime gidilmesiydi. Hatta bu konuda söz alındığı ve ödemenin 800 bin Euro’ya çekileceği iddia ediliyordu. Ancak son gelişmelerin ardından, taraftarla ilişkisi dibe vuran yönetimin elinde koz kalmadı ve Sneijder’le imza fotoğraflarının bir an önce medyada yer alması isteniyor. Dolayısıyla Sneijder, 1.3 milyon Euro’yu almakta diretirse, bu para mecburen ödenecek ve yönetimin imzayı erteleme gibi bir seçeneği bulunmuyor.

 

En büyük koz yine Wesley

 

Şampiyonlar Ligi gruplarında nispeten kolay bir kura çeken Galatasaray’da, Sneijder’in varlığı yine en büyük koz olacak gibi görünüyor. Sarı-Kırmızılı yönetim, teknik patron Hamza Hamzaoğlu’nun da isteğiyle, işte bu yüzden Sneijder’in mutlu olması için çalışıyor. Kulüpte tecrübeli futbolcunun kendisini iyi hissetmesi durumunda, takıma özellikle Avrupa’da daha fazla katkı yapacağı inancı hakim.

 

54 gole katkı yaptı

 

Wesley Sneijder, 2012-2013 sezonu devre arasında geldiği Galatasaray’da, 106 resmi maça çıkarken, rakip fileleri 37 kere sarstı ve 17 kez de gol pası verdi. Hollandalı yıldız bu performansla, 54 gole doğrudan katkı yaptı.

Fanatik

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE