Adalet Bakanlığı 194 Sözleşmeli Zabıt Katibi Alım İlanı

Adalet Bakanlığı yayımladığı duyuru ile bünyesinde bulunan personel eksikliği için bazı boş kadrolarda sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştiriyor. Adalet Bakanlığı toplamda 194 Zabıt Katibi alımı yapıyor. İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı 194 Sözleşmeli Zabıt Katibi Alım İlanı

Adalet Bakanlığının 17 Ağustos 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini gidermek amaçlı Zabıt Katibi kadrosunda alım gerçekleştiriyor. Başvuruları ilanın yayımlanmasının ardından 17 Ağustos 2017 tarihinde başlamıştı. Başvurular hala devam etmektedir. Adaylar bir an önce başvurularını gerekli evraklar ile yapmalıdırlar. Buna göre Adalet Bakanlığı bünyesine 194 kişilik boş kadro ile Zabıt Katibi alımı gerçekleştiriyor. Adaylar başvuru yapabilmeleri için ve Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak uygulamalı ve sözlü sınava katılabilmeleri için genel şartlar dışında Kamu Personeli Seçme Sınavı şartını taşımak zorundadır.Adalet Bakanlığı Ankara'da 104, İstanbul'da 70 ve İzmir'de 20 Zabıt katibi alımı yapacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN NİTELİKLER:

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alım ilanına başvuru yapacak adaylar, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için ise KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Vatandaşı olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, görevini yapmasına engel bir durum olmamak şartlarını taşımak zorundadırlar. 

Ayrıca adaylardan kadroya göre özel olarak, Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak, adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak zorundadırlar. 

BAŞVURULAR:

Adaylar tüm şartları taşımaları durumunda başvurularını en geç 05 Eylül 2017 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvurular, Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonları başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Mahalli Cumhuriyet Başsavcılığa yapılan başvurularda masrafları başvuru yapandan alınmak sureti ile aynı gün acele posta servisi ile ilgisine göre Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir. Bunun dışında posta veya diğer iletişim yolları ile yapılan başvurular hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir. Adaylar ilanın tam metninden sınav konularını ve sınav tarihleri bilgilerini inceleyebilirler. İlanın tam metni için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://goo.gl/jhu96r

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE