Şehir Hastanelerine 20 Bin Personel Alımı Sona Eriyor! KPSS Taban Puan Şartı Yok

Hastanelere personel alımı başvurularında son geldik. 20 bin sözleşmeli sağlık personeli alımına kimler başvuru yapabiliyor? Lise Ön Lisans ve Lisans kadroları?

Şehir Hastanelerine 20 Bin Personel Alımı Sona Eriyor! KPSS Taban Puan Şartı Yok

Sağlık Bakanlığı 20 bin sözleşmeli personel alımında sona geldik. Bakanlık 2021 yılı kapsamında 20 bin sözleşmeli personel alımlarının Tercih kılavuzu ile yapılacağı daha önce de duyurmuştu. KPSS 2021/10 ile yayımlanan tercih kılavuzuna göre Şehir Hastanelerine 20 bin personel alımı başvurusu başlamıştı. Ancak tercih sürecinde sona geldik. Henüz tercih yapmamış olan adaylara detayları aktaracağız.

En Az Lise Mezunu 20 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanlığı yayımladığı duyuru ile 20 bin kişilik kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı yapacağını duyurmuştu. Bu kapsamda alımlar,

  • Lise Mezunu 1.802 personel Alınacak.
  • Ön Lisans mezunu 6356 Personel alınacak.
  • Lisans mezunu 11842 personel alınacak.

Detaylı Kontenjan Dağılımı Burada

Tercih Süreci Sona Eriyor!

Bakanlık 2021 yılı 20 bin sözleşmeli personel ataması için tercihler 16 Aralık 2021 tarihi ile ÖSYM üzerinde başlamıştı. Tercihler en geç 22 Aralık 2021 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Tercih yapacaklar aşağıdaki bağlantı sayesinde Tercih kılavuzlarına ulaşabileceler. Tercihler ÖSYM AİS sistemi üzerinden yapılacak.

KPSS 2021/10 Tercih Kılavuzu - 20 Bin Sağlık Personeli Alımı

Tercih Ücretini Ödeme'de Son Gün!

Bildiğiniz gibi ÖSYM tercihleri belli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. 2020 / 10 kapsamında tercih yapmış ancak tercih ücretini yatırmamış olan adayların tercihleri geçersiz sayılacaktır. Bu yönde Henüz tercih ücretinizi yatırmadıysanız mutlaka ÖSYM anlaşmalı bankalara ödeme yapmanız gereklidir.

ÖSYM 2021 yılı tercihleri için 25 TL tercih ücreti belirtmişti. ÖSYM Online ödeme ve Anlaşmalı bankalara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

KPSS 2021/10 Tercih Ücreti Ne Kadar? Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

Tercihler Ne Zaman Duyurulacak

Sağlık Bakanlığının 20 bin personel alımları ÖSYM tarafından yapılacak olan personel alımları için 22 Aralık 2021 tarihinde tercihler sona erecek. Bakanlık çok fazla beklemeden sonuçları Ocak ayına kadar açıklaması beklenyor.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2021/10 Tercih Sonuçları Ne Zaman? KPSS Taban Kaç Olur?

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2021, 09:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaylali
Yaylali - 2 yıl Önce

Bukadar da olmaz neden ortaöğretim mezunu 1800 lisans 11 bin boyle olurmu Allahrizasi icin 86 puanli ortaogretim mezunu giremiyor 63 puanli lisans mezunu giriyor adaletmi bu kim dur diyecek bu haksizliga az sayida kalan ortaöğretim mezunu hemsireleri bir alimda alip hepsini bitirin bu haksizliga son verin yeter artik sayin Bakanim sesimizi duyun artik

Bahar
Bahar - 2 yıl Önce

Allah’ın adaleti ne güzeldir. O tecelli edecek elbet.
Yıllardır kamuda çalışabilmek bir umuttur ya yaşamak bende ne iş olursa yaparım diyerek belini fıtık, kuyruk sokumunu 3 defa yerinden oynamış, 2 diz menüsküs olmuş, yaşamaya çalışan halen bir kadınım.
Daha intihar etmedik. Halen yaşamaya çocuklar İçin yaşamak diyorum.

Ömer şen
Ömer şen - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapıliyor

Sema Elmas
Sema Elmas - 2 yıl Önce

Sayın bakanım kızım için yazıyorum. Kendisi radyoleji teknikeri. İki yıl önce işkurdan Ankara şehir hastanesine sözleşmeli girdi bilirsinizki işkur süresi üç ay daha sonra çıkartıldı kızım çok üzüldü bekle sürecinde evlilik yaptı ve şu an ikiz bebek bekliyor ancak doğumdan sonra iş başvuruları yapıp inşAllah olursa işe girmek istiyor bize lütfen bir yol gösterirmisiniz saygılarımla

Mehmet Şenel
Mehmet Şenel - 2 yıl Önce

Saygıdeğer yöneticilerimiz; kızım 4 yıllık Sağlık Yönetimi bölümünden mezun. Kpss puanı düşük ( 58 gibi ) fakat genelde kamu alımlarında bu bölümden alım olmuyor üstüne birde parti üyeliği isteniyor . Şükürler olsun durumumuz iyi ama kim ülkemin heryönde gelişmesi için çaba sarfediyorsa bir lokma ekmeğe muhtaç bırakmıyorsa o partinin yürekten üyesiyiz öyle formaliteden değil. Bu iş nasıl olacak bilemiyorum ama gençlerin psikolojisi gerçekten bozulmaya başladı. İzmirde ikamet ediyorum. Hayırlısı inşAllah. Saygılar.

İsmail Kanat
İsmail Kanat - 2 yıl Önce

İnş şans bize vurar

Çiğdem çaylar
Çiğdem çaylar - 2 yıl Önce

Iş ariyorum cok ihtiyacim var

Mrt
Mrt - 2 yıl Önce

Birtane bakan burayı okurmu arkadaşlar hayat hikayenizi anlatıyorsunuz yazık gerçekten burda bu kadar yazmanıza üzülüyorum