Marmara Üniversitesi KPSS'li KPSS'siz Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Marmara Üniversitesi yeni bir ilan yayımladı. Sözleşmeli olarak kamu personeli alınacak. Peki alım kadroları nedir? Kimler başvuru yapabilir?

Marmara Üniversitesi KPSS'li KPSS'siz Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Resmi Gazete'de 28 Kasım 2019 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Marmara Üniversitesi bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı kadrolarda sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda alımlar kamu personeli seçme sınavına göre yapılacak olup KPSS panı değerlendirmesine göre adaylara sınav yapılacaktır.

ALIM YAPILACAK KADROLAR NEDİR?

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olması,
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olması,
  • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olması,
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri, zorunludur.
  • Erkek Adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak

BAŞVURULAR:

Marmara Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 28 Kasım 2019 tarihi itibari ile başladı ve adaylara 15 günlük başvuru süresi verilmiştir. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 13 Aralık 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular, son başvuru gününe kadar istenen belgeler ile birlikte T.C. Marmara Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na başvuru yapılması gereklidir. İlanın Tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE