Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 62 Hemşire ve Ebe Alımı İlanı 2020

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sözleşmeli olarak Hemşire ve Ebe alımı ilanı yayımladı. Lisans mezunları içerisinden KPSS puanı ile personel alımı yapılacak.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 62 Hemşire ve Ebe Alımı İlanı 2020

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 62 sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde görevlendirmek üzere iki farklı alanda sözleşmeli personel alınacak. Alımlar Lisans mezunu adaylar arasıdan KPSS puanı ile yapılacaktır.

KADRO BİLGİLERİ:

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 62 kişilik kadro ile 60 Hemşire ve 2 Ebe alımı yapılacak. Adayların Hemşirelik veya Ebelik lisans mezunu olmaları gereklidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

d) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) 657 sayılı kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

f) Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilmemiş olmak veya sözleşmesi fesih edilmemiş olmak,

g) Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak.

Özel olarak ise adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından B Grubu Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir. Aynı zamanda Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hemşire Alımı ve Ebe alımı için adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 18 Kasım 2020 tarihi itibari ile başladılar ve en geç gün içerisinde yani 02 Aralık 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular elektronik ortamda, üniversitenin web sayfasında (www.hmku.edu.tr / www.mku.edu.tr ) ilan edilecek link üzerinden e-devlet şifresi kullanılarak yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 13:59
YORUM EKLE