Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 56 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesine personel alımı ilanı yayımlandı. Farklı alanda 56 kişi alınacak. Şartlar ve kadrolar bu haberde.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 56 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Personel Alımı ilanı yayımlandı. Az önce resmi gazetede gelmiş olan ilana göre Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 56 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacak. Alımlar Üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine yapılacak. Bu kapsamda 4/B sözleşmeli personel alımı içim adayların Lisans ve Ön Lisans mezunu KPSS puanına sahip olmaları gereklidir. KPSS puanına göre değerlendirme yapılacak olup herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır.

KADRO DAĞILIMI:

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 56 kişilik boş kadro ile Sağlık Personeli Alımı Yapacak olup alımlar, Hemşire ve Sağlık Teknikeri kadrosunda yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Üniversite adaylardan öncelikle genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak şartı arayacak. Bunun dışında,

  • 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak Arşiv Araştırması sonucunda atanmaya engel hali bulunmamak.
  • Herhangi bir Kurumda 4/B sözleşmeli olarak istihdam edilenlerden; hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda belirlenen istisnalar hariç, sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren en az bir yıl geçmiş olmak
  • 2020 KPSS (B gurubu) sınavına girmiş olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda başvurular 10 Ağustos 2021 tarihi ile başlamış olup 24 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 09:18
YORUM EKLE