Ankara Üniversitesi KPSS Baraj Puanı Olmadan 83 Hemşire Alıyor! Şartlar Nedir?

Ankara Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere personel alımı yapacağını ilan etti.Peki kimler başvuru yapabilir? KPSS taban Puanı Kaç Olmalı? İşte detaylar.

Ankara Üniversitesi KPSS Baraj Puanı Olmadan 83 Hemşire Alıyor! Şartlar Nedir?

Ankara Üniversitesi bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere sözleşmeli olarak personel alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda Üniversite 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında alım yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde detayları aktaracağız.

POZİSYON BİLGİLERİ NEDİR?

Ankara Üniversitesi bünyesine 83 kişilik boş kadro ile alım yapacak. Bu kapsamda Lisans mezunu adaylar arasından Sözleşmeli oalrak hemşire alınacak. Bu yönde adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak ve adayların lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ankara Üniversitesi adaylardan genel olarak 657 sayıl devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi nitelikler aranacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
  • Hemşirelik lisans programından mezun olmak.
  • 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak.

KPSS BARAJ PUANI YOK!

Ankara Üniversitesi alımını yapacağı adaylardan KPSS şartı arıyor. Ancak yayımlanmış olan ilana göre adaylardan herhangi bi puan şartı talep edilmemekte. 2018 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünden puan alıp başvuru yapmış olan adayların puanlarına bakılarak en yüksek puanan başlamak üzere sıralama ile belirlenecektir.

BAŞVURULAR:

Ankara Üniversitesi personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 25 mart 2020 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu yönde adaylar başvurularını en geç 09 Nisan 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular istenen belgeler ile birlikte sadece Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Sözleşmeli Personel Şubesi Beşevler/ ANKARA adresine şahsen teslim etmesi gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 09:36
YORUM EKLE