Sağlıkçılara Gelen İzin, Emeklilik, İstifa Yasağında Düzenleme Yapıldı

​​​​​​​Sağlık personellerine getirilen izin, emeklilik, istifa yasağı gibi konularda yeni düzenleme yapıldı.

Sağlıkçılara Gelen İzin, Emeklilik, İstifa Yasağında Düzenleme Yapıldı

Korona virüsün etkisini artırmasından sonra Sağlık Bakanlığı önlem almak amacı ile sağlık personellerinin izinler, emeklilik talepleri, istifa taleplerinin zorunlu haller dışında kabul edilmeyeceğini duyurmuştu. Buna göre pek çok sağlık personeli bu düzenlemenin ne zaman yapılacağını büyük bir merak ile beklerken sonunda duyuru yapıldı ve düzenlemenin yapıldığı belirtildi.

İzin Yasağı Kalktı

Sağlık personellerine getirilen izin yasağı yeni yapılan düzenleme ile kaldırıldı. Artık sağlık personelleri idari birimden izin alarak istediği şekilde izinlerini kullanabilecektir. Uzun süredir sağlık personelleri çok zorunlu haller dışında izin talebinde bulunamamaktaydı. Ancak yeni yapılan düzenleme ile bu durum kalkmış oldu.

İstifa ve Emeklilik Düzenlemesi

Korona virüs sebebi ile sağlık personellerinin istifalarının ve emeklilik taleplerinin önüne geçilmiş hatta iki kere de istifadan geri dönme ilanına çıkılmıştı. Buna göre bu konuda da düzenleme yapıldı ve eski sistem gibi yeniden emeklilik ile istifanın önü açıldı. Özellikle 12 bin kişilik sağlık personeli alımında ki personeller geçtiğimiz hafta iş başı yapmasından sonra sağlık sisteminde büyük bir rahatlama oldu. Bu rahatlamanın buna yansıdığı belirtilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 23:51
YORUM EKLE