Corona Virüsü Tehdidi Büyüyor! 25 Bin Vaka Var, Haritalı Virüs Salgını Yayımlandı

Corona virüsü 25 bin vakaya sebep olurken 500'den fazla kişinin hayatını kaybetmesine sebebiyet verdi. Virüs nerelerde, haritalı olarak yayım yapıldı.

Corona Virüsü Tehdidi Büyüyor! 25 Bin Vaka Var, Haritalı Virüs Salgını Yayımlandı

Tüm dünyanın gözü Çin Halk Cumhuriyetinde ilk olarak ortaya çıkan ve şu anda 30'a yakın ülkeye bulaşan Corona Virüsüne çevrilmiş durumda. Bilindiği üzere Çin'den gelen tüm mallar ülke sınır kapılarında bekletilmekte, kimi ülkeler ürünleri geri göndermekte ve Çin'den gelen uçak yolcuları ise hava yollarında ciddi sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra ülkeye alınmaktadır. Buna göre Corona virüsü sebebi ile şu anda tüm dünya da büyük bir panik bulunmakta olup virüsün toplam 30 ülkeye sıçradığı belirtilirken net olmamak ile birlikte 500'den fazla kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

HARİTALI VİRÜS PAYLAŞIMI YAPILDI

Yukarıda verilen haritada şu anda Corona virüsünün hangi ülkeleri tehdit ettiğini görebilirsiniz. Dünya genelinde 30'a yakın ülkede Corona virüsü tespit edildi ve virüslü kişiler hastanelerde tedavi altın alınırken aynı zamanda Corona virüsü olabilir endişesinden dolayı 25 bin vaka hastanelere başvurmuş ve gözetim altında tutulmaya devam ediyor. Buna göre Corona virüsünün kuluçka süresi 14 gün olduğundan dolayı virüsün bulaştığı kişiler 14 gün boyunca tehdit alında bu sebepten dolayı hastanelerde yoğun mesailer devam ederken bir kaynakta 531 kişiden fazla kişinin hayatını kaybettiği ve bir kaynakta ise 493 kişinin hayatını kaybettiği açıklanıyor.

YORUM EKLE