Corona Virüsü Avrupaya Sıçradı! 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Corona Virüsü Çin'den sonra Avrupa'ya da sıçradı. Gelen son haberlere göre Fransa'da bir kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Corona Virüsü Avrupaya Sıçradı! 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Tüm dünyanın gözü Çin Wuhan'da ortaya çıktıktan sonra bir çok kişinin hayatını kaybetmesine sebebiyet veren Corona virüsünde denilebilir. Öyle ki her ülkenin havalimanların da acil kodu ile gelen ve giden yurt dışındaki tüm yolcular detaylı bir şekilde inceleniyor. Virüsün olduğu kişiler kapsüllere alınıyor ve Çin'e gönderiliyor. Virüsün olmadığı kişiler ülkelere alınırken virüs vaka tehdidi ile hastaneye başvuranlar ise en az 14 gün boyunca özel hastanelerde gözetim altında tutuluyor Corona virüsünün 14 günlük kuluçka süresi bittikten sonra son tetkitlere bakılarak kişinin hasta olmadığı anlaşılıyor. Bir çok ülkede 1500'den fazla kişinin hayatını kaybettiği Corona virüsü Avrupa'ya kadar sıçradı ve acı haber Fransa'dan geldi.

Fransada Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Fransa'dan gelen son dakika haberinde Fransa'da yaşan bir Çinli Vatandaşın corona virüsüne kapıldığı ve bu virüsten dolayı hayatını kaybettiği öğrenildi. Tüm dünya ülkeleri dikkatle virüsü incelemeye devam ederken hangi ülkede ne kadar vakının olduğuna yönelik bilgi verildi.

Vaka Sayıları

66.496 Çin Halk Cumhuriyeti 

218 Diğer 

67 Singapur 

56 Hong Kong 

33 Tayland 

29 Japonya 

28 Güney Kore 

19 Malezya 

18 Tayvan 

16 Almanya 

16 Vietnam 

15 Avustralya 

15 ABD 

11 Fransa 

10 Makao 

9 İngiltere 

8 Birleşik Arap Emirlikleri 

7 Kanada 

3 İtalya 

3 Filipinler 

3 Hindistan 

2 Rusya 

2 İspanya 

1 Nepal 

1 Kamboçya 

1 Belçika 

1 Finlandiya 

1 İsveç 

1 Mısır 

1 Sri Lanka 

Yukarıda hangi ülkede Corona virüsüne yönelik kaç vakanın olduğu belirtilmektedir. Henüz ülkemizde bir tehdit görülmemiş olup Çin'den gelen vatandaşların gözetim altında durmaları ise halen devam etmektedir.

YORUM EKLE