Aşı Olduktan Sonra Entübe Olan Var Mı? Sağlık Bakanı Açıkladı

​​​​​​​Çin aşısı olduktan sonra entübe hastanın olup olmadığı sorusunu Sağlık Bakanı açıkladı.

Aşı Olduktan Sonra Entübe Olan Var Mı? Sağlık Bakanı Açıkladı

Türkiye uzun süredir Çin aşısını Türk vatandaşlarına ypamaya devam ediyor. İlk olarak sağlık personellerine yapılan aşılar devamında kronik rahatsızlığı olanlar, 65 yaş üzerinde olanlar ve siyasilere yapılmaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı olduktan sonra korona virüse yakalanan, entübe olan var mı? sorusunu yanıtladı. Türkiye 2 milyondan fazla kişinin aşıları tamamlandı ve ikinci aşılara geçiliyor. Sağlık Bakanlığı ilk 2 milyon için ilgili verileri hazırladı ve aşı olduktan sonra entübe hasta olan var mı detaylı bir şekilde inceledikten sonra kamuoyuna duyuruldu.

Sağlık Bakanı: 1 Kişi Bile Yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı resmi açıklamasında aşı yapılıp üzerinden 10 gün geçtikten sonra tek bir entübe'nin dahi görülmediği müjdesi verildi. İlgili verilerin 2 milyon aşılanan kişiler üzerindeki çalışmaların kapsadığı da belirtildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamasında aşıların virüse yakalanan kişilerin hastalığı ağır geçirmesini önlediğini söyledi. Yine Çin aşısının şu anda piyasadakilere göre mutasyondan en az etkilenen aşı olduğu müjdesini de verdi.

Bir çok korona virüs aşısı mutasyona karşı başarısız sonuçlar verirken Çin'in ürettiği Sinovac aşısı mutasyondan en az etkilenen aşı olarak biliniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca özellikle siyasilerin aşılarını yaptırması, halka önderlik yapmalarını talep etmektedir. Türkiye'de 2 milyondan fazla kişi korona virüs aşısı olurken sayı her geçen gün artıyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 02:12
YORUM EKLE